Ponedjeljak, 11 Studeni 2019 01:00

Rukometaši Požege pobijedili Viro Viroviticu u gostima u 9. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

VIROVITICA - Rukometaši Požege slavili su na gostovanju u Virovitici rezultatom 29:32 (16:10) u 9. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever i upisali treću prvenstvenu pobjedu u nizu, četvrtu ukupno kad se računa i domaća pobjeda u 1. kolu Kupa regije Istok (30. listopada) i to upravo protiv Viro Virovitice (39:27).

Ekipa trenera Daria Anića odigrala je dva različita poluvremena. U prvom dijelu susreta domaćin je imao vodstvo od 16:10 ali u drugom dijelu su Požežani postigli čak 22 pogotka i došli do pobjede od 3 razlike.

Najučinkovitiji igrač Požege bio je Karlo Grgurić s osam pogodaka. Marko Antunović je bio vrlo raspoložen i u napadu (6 golova) i obrani kao i Marko Sertić (5 golova). Odličnu utakmicu odigrali su i Krešo Tomas te Jerko Tukonić. Raspoložen je bio i  vratarski dvojac Ćosić – Rajič koji su sjajno reagirali kada se lomio rezultat.

U 10. kolu požeški rukometaši dočekuju RK Dugo selo. Utakmica se igra u nedjelju, 17. 10. 2019. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pobjedu je ostvarila i RK Požega 2 koja je svladala RK Đakovo 2 rezultatom 38:29 (17:10) u susretu 8. kola 3. Hrvatske rukometne lige - Istok. U 9. kolu ekipa koju uspješno vodi mladi trener Filip Bešlić gostuje kod drugoplasiranih Petrijevaca koji imaju 14 bodova kao i prvoplasirana Lipa. Požega II je trenutno na 3. mjestu sa 12 bodova (6 pobjeda, 2 poraza).

9. kolo 1. HRL sjever

RK Viro Virovitica - RK Požega 29:32 (16:10)

RK Viro Virovitica: Meter, Pavić, Šulentić, Vašarević, Dujmović, Rešetar 3, Pandža 3, Vilček, Štimac, Moslavac 2, Đeri, Crljenić 5(1), Starčević, Janjić 10(3), Godeč 6, Smutni. Trener: Tomislav Prebeg.

RK Požega: Ćosić, Tukonić 3, Baričević, Markanjević, Polanec 1, Gotal, K.Tomas 5, S.Tomas, Jurković, Grgurić 8(1), I.Antunović 4, Sertić 5, M.Antunović 6(2), Rajič. Trener: Dario Anić.

Sedmerci: RK Viro Virovitica 4/6 (Janjić 3/4, Crljenić 1/1, Pandža 0/1), RK Požega 3/6 (M.Antunović 2/3, Grgurić 1/2, K.Tomas 0/1)

Isključenja: RK Viro Virovitica 6 minuta (Moslavac 2+2, Starčević), RK Požega 2 minute (I.Antunović)

Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (Garešnica) Nadzornik: Milan Emanović (Sesvete) Gledatelja: 300

(Izvor : Službena facebook stranica  RK Požega)

Pročitano 1518 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 12 Studeni 2019 14:10