Ponedjeljak, 12 Listopad 2020 12:25

Rukometaši Požege u gostima svladali Maksimir Pastelu u 3. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

ZAGREB - Odličnu utakmicu odigrali su rukometaši Požege u 3. kolu 1. HRL - Sjever na teškom gostovanju kod Maksimir Pastele te su pobijedili vrlo dobre Zagrepčane rezultatom 28:33 (14:17). Požega nije bila. Tijekom cijelog susreta domaćini nisu niti jednom bili u vodstvu.

Požežani su poveli 0:3, ali Maksimir je ubrzo stigao to vodstvo i ravnopravno se držali sve do 10:10. Nakon toga gosti serijom 5:0 dolaze do 10:15. Najveću prednost ekipa trenera Daria Anića imala je pri rezultatu 11:17, ali kako i zadnje 4 minute nisu postigli gol na odmor se otišlo sa samo tri razlike.

Na početku nastavka Maksimir je došao i do 18:19 ali Požega ubrzo odlazi na 19:23.  Deset minuta prije kraja Požega je u vodstvu od 24:30 da bi na kraju pobijedili 28:33.

Marko Antunović je postigao 10 pogodaka i to sve iz igre. Raspoložen je bio i Karlo Grgurić postigavši 8 pogodaka, dok se Marko Sertić pet puta upisao u strijelce.Posebno je dobra bila igra u obrani pa su Požežani osvojili važne bodove iako nisu bili kompletni na ovom gostovanju.

U ostalim susretima 3. kola postignuti su ovi rezultati : Rudar - Viro Virovitica 41:15, Vidovec - Medveščak 37:33, KTC - Metalac 31:27, Moslavina - Dugo selo 29:27, Čakovec - Ivanić 27:30 i Osijek - Prelog 40:28. Požega je trenutno na 5. mjestu sa 4 boda, a u  4. kolu požeški rukometaši ugostit će KTC (Križevci). Utakmica će se igrati u subotu, 17. 10. 2020. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc..

I ovaj susret odigrat će se bez prisustva gledatelja zbog epidemioloških mjera propisanih od strane Stožera Civilne zaštite.

Pročitano 658 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 12 Listopad 2020 12:53