Ponedjeljak, 19 Listopad 2020 12:08

Rukometaši Požege poraženi od RK KTC (Križevci) rezultatom 28:29 u 4. kolu 1. HRL - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege poraženi su u subotu, 17. listopada u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od RK KTC (Križevci) rezultatom 28:29 (11:15) u susretu 4. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. KTC se nudio Požega koja to nije uspjela iskoristiti. Utakmica u egalu do 5:5, ali onda pad i gosti u pet minuta rade seriju od pet pogodaka i odlaze na 5:10, a na odmor se odlazi rezultatom 11:15. Drugi dio otvaraju domaći puno bolje i u 38. minuti dolaze na 16:17.

Gosti su odlazili još nekoliko puta na +3, domaćini se uporno vraćali, puno puta imali i napad za izjednačenje, ali taj zadnji korak nisu uspjeli napraviti. Čak su imali i napad zadnjih 10 sekundi za izjednačenje, ali bez uspjeha. Marko Antunović najefikasniji s 8 pogodaka, 4 iz sedmeraca. Marko Sertić je najviše vukao, pogotovo u završnici susreta, ali sam nije mogao. Postigao je 7 pogodaka. Pet je postigao Karlo Grgurić.

Kod gostiju Robert Marković postigao je sedam pogodaka, sve u prvom dijelu. Isto toliko puta među strijelce upisao se i Matija Perajica. Požežane u naredna dva kola očekuju i dva najteža protivnika, prvo Moslavina u Kutini nakon čega u Požegu dolazi Rudar.

Druga ekipa Požege je također počela s prvenstvom u 3. Hrvatskoj rukometnoj ligi - Istok. Nakon poraza u 1. kolu kod Lipe (Pakrac) rezultatom 35:31, u 2. kolu, u nedjelju, 18. listopada na svom parketu Požega II je svladala Orahovicu rezultatom 32:30 (15:15). U zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici  mladi Požežani su uspjeli pobijediti daleko iskusnijeg protivnika. Orahovica je puno bolje otvorila utakmicu i u 17. minuti vode 5:9. Bio je to znak za prvi time out trenera domaćih Filipa Bešlića nakon kojeg je počeo rezultatski preokret. Već u 22. minuti Požega II je na 11:11 da bi se rezultatom 15:15 otišlo na poluvrijeme. Do 39. minute je igra gol za gol, ali tada domaći dolaze u vodstvo od 22:20  koje su sačuvali do kraja. Iako je bilo i 5 razlike  (30:25, 31:26) gosti su u završnici susreta ublažili poraz.

Dvojac koji je vukao Požegu do pobjede činili su Šimun Banović i Vilim Gotal koji su postigli po devet pogodaka. Lovro Glasnović se svojim dalekometnim udarcima pet puta upisao u listu strijelaca. Kod gostiju Domagoj Kiš upisao se devet puta među strijelce, dok je pogodak manje postigao Toni Kolarić. Idući vikend ekipa trenera Bešlića gostuje u Petrijevcima kod najizglednijeg kandidata za naslov prvaka.

Pročitano 613 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 19 Listopad 2020 12:24