Ponedjeljak, 09 Studeni 2020 12:52

Rukometaši Požege poraženi od vodećeg Rudara (Rude) u 6. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege odigrali su odličnu utakmicu protiv vodeće ekipe lige Rudara (Rude) u 6. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Utakmica je odigrana u subotu, 07. 11. 2020. u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Požeški rukometaši su poraženi rezultatom 27:30 (12:12).

Domaći rukometaši su posustali u samoj završnici, gosti su to iskoristili i zasluženo pobijedili. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 12:12, a u 39. minuti požeški rukometaši su imali vodstvo od 17:14.

Nakon toga su igrači trenera Daria Anića kontrolirali susret do  47. minute i vodstva 20:19. Nakon toga je došlo do nekoliko grešaka što su kvalitetni gosti iskoristili i okrenuli rezultat u svoju korist i došlo do prednosti od čak 6 golova razlike 22:28. U samoj završnici Požega je ublažila poraz i došla do konačnih 27:30.

Najefikasniji kod Požege bio je Marko Antunović sa 7 pogodaka (3 iz sedmerca) dok je Šimun Banović dodao 5 golova (2 iz sedmerca). Karlo Grgurić i Marko Sertić postigli su po 4 pogotka, Luka Jurković je zabio 3 gola, Ivan Janjić 2, a po jednom su se u strijelce upisali Oleg Polanec i Vilim Gotal.

U ostalim susretima 6. kola postignuti su ovi rezultati : Ivanić - Viro Virovitica 32:28, Prelog - Moslavina 26:36, Metalac - Vidovec 31:36, Dugo Selo - Medveščak 42:30.

RK Požega je trenutno na 8. mjestu sa 4 boda (2 pobjede, 4 poraza). U 7. kolu Požežani gostuju u Vidovcu, a na svom terenu će ponovno igrati za dva tjedna, u subotu, 21. studenog, kada će ugostiti Medveščak (Zagreb).

Druga ekipa Požege je u 5. kolu 3. Hrvatske rukometne lige - Istok gostovala u Ivankovu kod Cestorad-Vinkoproma i ostvarila uvjerljivu pobjedu rezultatom 29:46 (14:23).

Luka Novinc i Roko Vlahov zabili su po 8 pogodaka, a Vilim Gotal i Bruno Vuković dodali su svaki po 7 golova. Šimun Banović zabio je 4, Karlo Markanjević 3, Domagoj Šarić, Marin Sesar, Lovro Glasnović i Patrik Ratmajer po 2, a Ante Barišić 1 gol.

RK Požega II je trenutno na 6. mjestu sa 4 boda (2 pobjede, 3 poraza). U 6. kolu igrači trenera Filipa Bešlića će ugostiti RK Mladost (Donji Miholjac), a ta utakmica će se igrati u subotu, 14. 11. 2020. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 596 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 09 Studeni 2020 13:33