Nedjelja, 13 Prosinac 2020 16:04

Rukometaši Požege u 11. kolu 1. HRL - Sjever poraženi na gostovanju kod Metalca pogotkom u posljednjoj sekundi susreta

ZAGREB - Rukometaši Požege jučer su u sklopu 11. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever gostovali kod Metalca od kojeg su minimalno poraženi rezultatom 33:32 (17:15). Nije pomoglo niti 12 pogodaka fenomenalnog Marka Antunovića kojeg je dobro pratio Marko Sertić s osam pogodaka dok su krila Jerko Tukonić i Emil Okružnik postigli su po 3 pogotka ali je Požega no na koncu za dlaku ostala bez jednog boda.

Imali su Požežani vodstvo u završne dvije minute no domaćin je za 47 sekundi s dva pogotka preokrenuo rezultat da bi Antunović donio izjednačenje 48 sekundi prije kraja susreta. Domaćin nakon minute predaha u zadnjim trenucima igre ipak dolazi do pobjede. Bila je to zaista uzbudljiva i izjednačena utakmica koja je golom domaćina u zadnjoj sekundi otišla na njihovu stranu. Požeški rukometaši su odigrali srčano i borbeno, dali su sve od sebe i prava je šteta što nisu nagrađeni barem bodom jer bi povratak u Požegu treneru Dariu Aniću i njegovoj ekipi bio puno ugodniji.

Metalac je bolje otvorio utakmicu, međutim to nije dugo trajalo. Najveća prednost domaćih je bila kod rezultata 5:2, a zatim i u 10. minuti kada su imali vodstvo od 7:4. Do preokreta dolazi u 18. minuti kada Požega vodi 9:10. Igralo se nakon toga gol na gol, da bi se po tko zna koji put ponovila loša završnica poluvremena gdje se od vodstva 14:15 u 28. minuti na odmor otišlo sa zaostatkom od 17:15.

Drugi dio se igra u egalu, obje ekipe izmjenjuju se u vodstvu bez značajnije prednosti. U 55. minuti golom Jerka Tukonića Požega vodi 28:30, u 58. minuti rezultat je 30:31, a u 60. minuti bilo je 32:32 da bi u zadnjoj sekundi domaćin zabio za konačnih 33:32 i došao do pobjede. Kod Metalca najučinkovitiji je bio strijelac odlučujućeg pogotka David Šunjić sa 9 pogodaka, dok je Adrian Turkalj postigao pogodak manje.

Požega je trenutno na 11 mjestu sa 7 bodova (3 pobjede, 1 remi, 5 poraza). Ovo 11. kolo je po rasporedu posljednje kolo u ovoj kalendarskoj godini ali RK Požega mora još odigrati i dvije zaostale utakmice protiv Medveščaka u Požegi (8. kolo) i  u gostima kod Viro-Virovitice (9. kolo). Točan termin odigravanja još nije poznat. Nastavak sezone predviđen je za 06. 02. 2021. kada bi se trebale igrati sve utakmice 12. kola, a Požegu očekuje gostovanje kod Ivanića.

Pročitano 627 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 13 Prosinac 2020 19:40