Ponedjeljak, 01 Veljača 2021 10:40

Rukometaši Požege uvjerljivo pobijedili Viro Viroviticu u zaostaloj utakmici 9. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever.

POŽEGA - Rukometaši Požege pobijedili su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc RK Viro Viroviticu u zaostalom susretu 9. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Požežani su službeno bili gosti jer se utakmica trebala igrati u Virovitici ali je dogovorom klubova prebačena u Požegu.

Rezultat je bio 23:37 (14:17). Još u 42. minuti utakmice rezultat je bio samo 21:24 za Požegu koja je na kraju došla do uvjerljive pobjede od 14 golova razlike. Virovitičani su se držali u egalu do 6. minute i rezultata 4:4. Tada kreće serija Požege od 1:6 koja u 13. minuti ima vodstvo do  5:10. U dva navrata Požežani su imali i šest pogodaka prednosti (6:12, 7:13), ali se na odmor otišlo vodstvom sa samo 3 razlike (14:17).

Drugi dio igralo se gol na gol do spomenute 42. minute i rezultata 21:24. Tada kreće uraganska serija igrača trenera Daria Anića koji su u posljednjih 18 minuta postigli čak 13 golova, a primili samo 2. Svi su zaista dobro odigrali, kako u obrani tako i u napadu ravnomjerno rasporedivši pogotke. Međutim, jedan igrač se posebno istaknuo postigavši čak 13 pogodaka, a to je Marko Antunović koji je i drugi strijelac 1. HRL sjever s ukupno postignutih 86 pogodaka u 11 utakmica.

Dobro su ga pratili i Ivan Janjić s pet i Karlo Grgurić sa četiri pogotka. Vratari su također bili raspoloženi. Antonio Ćosić u prvom poluvremenu skupio je 10 obrana, a Filip Orlović većinom u drugom 11 obrana. Kod gostiju najraspoloženiji je bio Dubravko Benko sa 7 pogodaka.

Ovom pobjedom i s osvojenih ukupno 11 bodova požeški rukometaši su skočili na 7. mjesto. Iduće kolo Požega ide na neugodno gostovanje kod trećeplasiranog Ivanića.