Nedjelja, 07 Veljača 2021 11:44

Rukometaši Požege u gostima uvjerljivo pobijedili RK Ivanić u 12. kolu 1. HRL - Sjever

IVANIĆ GRAD - Rukometaši Požege jučer su u sklopu 12. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever gostovali kod Rukometnog kluba Ivanić gdje su ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 23:29 (12:17). Domaći igrači su trećeplasirana ekipa lige i ovo im je tek treći poraz u 12 odigranih utakmica.

Požežani su već na otvaranju susreta iznenadili domaće i došli u vodstvo od 1:5, a nakon minute odmora koju je u 8. minuti pozvao domaći trener vodstvo gostiju se povisilo na 7:13, a prvi dio susreta je završio rezultatom 12:17.

U drugom dijelu igralo se malo slabijim tempom uz dosta promašenih zicera na obje strane. Ivanić je najbliže došao na četiri razlike, posljednji put kod rezultata 16:20, a požeški rukometaši su znalački održavali stečenu prednost iz prvog poluvremena te na kraju došli do uvjerljive pobjede od 6 pogodaka razlike (23:29).

Trener Dario Anić, njegov mladi pomoćnik Filip Bešlić i svi igrači RK Požega mogli su početi sa slavljem uz neslužnenu klupsku himnu "Inati se Slavonijo".

Požega prvi put u ovoj sezoni nije imala oscilacija u igri tijekom svih 60 minuta, obrana je u ovoj utakmici bila sjajna! Domaćini su teško pronalazili put do gola, gostiju a kada su i uspjeli šutirati požeški vratari odlično su reagirali. U napadu nije bilo srljanja, igralo se pametno i strpljivo.

Mladi Vilim Gotal odigrao je posebno nadahnuto, zabijao je iz svih pozicija, s krila,  iz kontri, iz sedmeraca, od prve od zadnje minute i zaustavio se na jučer sretnih 13 golova. Najbliži pratitelj bio mu je Marko Antunović sa 8 pogodaka, sve iz igre.

Kod domaćina Leon Lukačec upisao se 5 puta u listu strijelaca. Požežanima je ovo treća pobjeda u nizu (Medveščak, Viro Virovitica, Ivanić), a u nastavak sezone igrači trenera Daria Anića su ušli bez ijedne odigrane pripremne utakmice.

Ovom pobjedom i s osvojenih ukupno 13 bodova požeški rukometaši su sa sedmog podigli na šesto mjesto na ljestvici.

U narednom, 13. kolu u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc dolazi posljednje plasirana ekipa lige, RK Prelog, koja je još bez boda pa se očekuju novi bodovi i nastavak pobjedničkog niza. Utakmica će se igrati u subotu, 13. veljače 2021. s početkom u 16,00 sati.