Ponedjeljak, 08 Ožujak 2021 06:28

Rukometaši Požege pobijedili Maksimir Pastelu u 16. kolu 1. HRL - Sjever

POŽEGA - U 16. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever Požežani su u zanimljivom i neizvjesnom susretu stigli do novih bodova protiv gostiju iz Zagreba te se tako i dalje drže u gornjem domu ljestvice i trenutno su na 6.mjestu sa 17 bodova (8 pobjeda, 1 remi, 7 poraza). Ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića svladala je Maksimir Pastelu rezultatom  25:24 (17:14).

Otvorili su Anićevi igrači vrlo dobro susret, igrali lijepo, vodili 10:6, imali i napad za pet razlike, ali nisu ga realizirali i tada je krenuo pad u igri. Gosti stižu na 10:10, ali kod 11:11 bude se domaći i odlaze na 14:11, na odmoru je bilo 17:14.

U drugom dijelu utakmica je bila u egalu. Kod 22:22 je bilo zadnji put neriješeno, a u 55. minuti vode Požežani 25:23 i činilo se da je riješeno pitanje pobjednika no nije baš tako bilo. Do kraja susreta Maksimir postiže još jedan gol, imali su i zadnji napad, ali Orlović brani i bodovi ostaju u Požegi.

Nije to bila ljepotica od utakmice, ali pišu se dva boda. Također, veći dio utakmice igrali su domaći bez svog vanjskog šutera Luke Poplašena koji je prestrogo u 21. minuti dobio crveni karton što je svakako išlo na ruku gostima jer je tek nekoliko minuta prije isključenja ušao i postigao tri pogotka u nizu. Iduće kolo Požega ide u goste KTC-u u Križevce gdje su prošle godine uzeli bodove, zašto ne ponoviti takvo izdanje i ovoga puta.

Pročitano 520 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 08 Ožujak 2021 07:03