Ponedjeljak, 22 Ožujak 2021 11:57

Rukometaši Požege odigrali neodlučeno, 27:27 protiv Moslavine (Kutina) u 18. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege odigrali su neodlučeno 27:27 (13:13) protiv trećeplasirane ekipe lige Moslavine (Kutina) na svom parketu u 18. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Požežani su odlično otvorili utakmicu i poveli rezultatom 3:0. Nakon toga gosti dolaze do 3:4, a Požega je opet imala vodstvo od 3 razlike kod rezultata 10:7. U zadnju minutu domaći ulaze s vodstvom od 13:11, ali primaju dva pogotka i na odmor se odlazi neriješenim rezultatom 13:13.

Drugi dio malo bolje otvaraju gosti i odlaze u vodstvo 13:15. Požežani izjednačuju na 16:16 i od tada se igralo u egalu. U zadnju minutu ulazi se s rezultatom 26:26. Prvo Moslavina postiže gol nakon čega slijedi napad Požege. Šest sekundi prije kraja Marko Antunović puca, suci sviraju devet metara. Dvije sekunde prije kraja i prekida igre odlični vratar gostiju Kristić baca loptu u kontru, nakon čega suci sviraju sedmerac za domaćina uz njegovo isključenje. Nakon isteka igre Vilim Gotal rutinirano iz sedmerca postiže pogodak za neriješeno što je i najrealnije.

Osim rezultata čak su i strijelci su bili izjednačeni. Kod Požege najbolji strijelac je bio Marko Antunović, ujedno i najbolji strijelac lige, dok je to kod gostiju Karlo Kligl. Obojica su postigli 11 pogodaka. Neriješeno i ovdje.

Požežani su i dalje na 7. mjestu sa 18 bodova (8 pobjeda, 2 remija, 8 poraza). Iduće kolo igrači trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića idu na gostovanje (subota, 27. 03. u 18,30 sati) u Rude (Samobor) kod vodećeg Rudara koji ima svih 18 pobjeda u 18 odigranih utakmica, a na svom parketu će ponovno igrati u subotu, 10. travnja kada će ugostiti Vidovec.