Četvrtak, 27 Svi 2021 12:59

Rukometaši Požege pobijedili Metalac (Zagreb) u 24. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege pobijedili su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc RK Metalac (Zagreb) rezultatom 36:33 (19:19) u susretu 24. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Pobjeda Požežana bila je tim slađa jer je ostvarena nad pratiteljem za skok na 6. mjesto 1. HRL sjever, ali nije bilo nimalo lako.

Bila je to igra mačke i miša do 54. minute i rezultata 30:29. Tada se domaći konačno odvajaju i u 58. minuti vode 34:30. Do kraja su održavale rezultat i na kraju slavili 36:33. Ponovo je najučinkovitiji bio najbolji strijelac lige Marko Antunović s 8 pogodaka, prvi pratitelj mu je bio Jerko Tukonić sa šest, dok su po pet postigli Šimun Banović, Luka Poplašen i vrlo aktivni Krešo Tomas.

Kod gostiju najučinkovitiji je bio Adrian Turkalj sa 9 pogodaka, dok je 7 postigao David Šunjić. Vratar Varović obranio je 7 udaraca.

Iduće kolo Anićevi igrači imaju zadnju domaću utakmicu protiv Ivanića kod kojeg su odigrai možda i najbolju utakmicu sezone i ostvarili uvjerljivu pobjedu. Utakmica je na rasporedu u subotu, 29. svibnja u 16,00 sati u SD Tomislav Pirc.

Pročitano 508 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 27 Svi 2021 13:25