Ponedjeljak, 20 Rujan 2021 13:13

Rukometaši Požege pobijedili Prelog u 1. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege jučer su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc svladali RK Prelog u 1. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Konačan rezultat bio je 37:34 (18:14) za ekipi trenera Daria Anića.

Gosti u cijeloj prošloj sezoni nisu osvojili niti boda, a u ovom rangu natjecanja su ostali samo zbog reorganizacije liga, pa se očekivala lakša pobjeda. Kako je na svakom startu sezone sve moguće na kraju su ipak najvažnija dva osvojena boda.

Požežani su odlično otvorili utakmicu i u 7. minuti vodili s velikih 8:1, a u 19.  19. minuti rezultat je bio 14:6. Tada dolazi do laganog pada u igri domaćih što gosti koriste, stižu na tri razlike da bi se na odmor otišlo s rezultatom 18:14. U nastavku susreta požeški rukometaši su kontrolirali rezultat bez obzira što nisu igrali na najboljem nivou.

Najbolji strijelac i najbolji igrač u domaćim redovima bio je Ivan Janjić sa 10 pogodaka, a prvi do njega bio je Marko Sertić sa 8 pogodaka, a koji je nekoliko puta spašavao stvari svojim solo akcijama. Odlično je odigrao i mladi Vilim Gotal koji je postigao 7 pogodaka. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Tom Novak sa 11 pogodaka.

Nakon 1. kola Požega je na 3. mjestu, a u idućem kolu u SD Tomislav Pirc stiže Sisak koji je sezonu otvorio najuvjerljivijom pobjedom. Utakmica se igra u subotu, 25. rujna s početkom u 20,00 sati.

Pročitano 580 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 20 Rujan 2021 14:09