Ponedjeljak, 27 Rujan 2021 10:19

Domaći poraz rukometaša Požege od Siska u 2. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege poraženi su u subotu, 25. rujna na svom parketu, od RK Sisak, u 2. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever rezultatom 33:34 (18:16). Otvaranje utakmice je bilo u visokom ritmu, što je očekivano kasnije lagano palo. Obje ekipe izmjenjivale su se u vodstvu da bi u zadnju minutu domaći ušli najvećim vodstvom 18:15. Ipak, u zadnjim sekundama gosti smanjuju na dva razlike.

I u drugi dio Požežani ulaze ulaze dobro i imaju vodstvo od 20:16. Ipak, Siščani odlično reagiraju na to i za sljedećih 7 minuta već vode 21:22. Nakon toga opet slijede izmjenjivanja u vodstvu do ključne 57. minute. Požeški rukometaši su vodili 33:32, imali napad za dva gola razlike i mogli riješiti susret. Nakon nerealiziranog napada, u obrani slijedi isključenje što Siščani iskusno koriste i zabijaju dva pogotka.

Požega je imala priliku za izjednačenje koja nije iskorištena i šteta što u ovom susretu nije osvojen bar taj jedan bod iako ni pobjeda domaćih rukometaša ne bi bila nezaslužena. Luka Poplašen upisao se 6 puta u strijelce, a Ivan Antunović dodao je 5, ali je i obnovio ozljedu prepona te mu slijedi duži oporavak. Filip Orlović obranio je 14 udaraca, većinom u prvom dijelu.

Kod gostiju najučinkovitiji su bili Antonio Čunčić sa 8 i Mario Prišek sa 7 pogodaka.

Iduće kolo ekipa trenera Daria Anića ide u goste u goste Novom Zagrebu gdje će probati nadoknaditi dva izgubljena domaća boda. Pred svojim navijačima Požežani će ponovno igrati u 4. kolu kada u SD Tomislav Pirc dolazi Čakovec (09. listopada).

Raspored utakmica RK Požega do kraja prvog dijela - 1. HRL sjever - sezona 2021./2022.:

3. kolo, 02. 10. 2021. : Novi Zagreb – Požega

4. kolo, 09. 10. 2021. : Požega – Čakovec

5. kolo, 16. 10. 2021. : Metalac – Požega

6. kolo, 23. 10. 2021. : Požega – Viro Virovitica

7. kolo, 30. 10. 2021. : Osijek – Požega

8. kolo, 06. 11. 2021. : Požega – Maksimir Pastela

9. kolo, 13. 11. 2021. : Vidovec – Požega

10. kolo, 20. 11. 2021. : Požega – KTC Križevci