Nedjelja, 17 Listopad 2021 21:20

Rukometaši Požege pobijedili Metalac u Zagrebu u 5. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

ZAGREB - Rukometaši Požege su u 5. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever došli do nove pobjede na gostovanju u Zagrebu gdje su bili bolji od tamošnjeg Metalca rezultatom 25:33 (13:16). Prvi dio susreta prošao je u ispitivanju snaga i opreznoj igri s obje strane dok se u drugom dijelu ekipa trenera Daria Anića potpuno razigrala i došla do uvjerljive pobjede od 8 pogodaka razlike.

U 38. minuti bilo je 15:22 i tu je već pitanje pobjednika bilo riješeno dok su Požežani najveću prednost imali u 53. minuta kada je bilo čak 11 razlike (20:31). Nakon toga su požeški rukometaši mirno priveli utakmicu kraju i vjerojatno su mislili na narednog protivnika jer u subotu, 23. listopada, s početkom u 18,00 sati u Sportsku dvoranu Tomislav Pirc stiže Viro Virovitica

Nakon konačnih 25:33 Požežani su na centru igrališta otplesali svoj tradicionalni pobjednički ples uz svoju neslužbenu himnu "Inati se Slavonijo".

Čak 10 igrača upisalo se u listu strijelaca, uključujući i drugu utakmicu zaredom vratara Filipa Orlovića. Marko Sertić postigao je 8, a Ivan Antunović i Luka Poplašen po 5 pogodaka. Šimun Banović upisao se 4 puta u listu strijelaca. Obrana je opet odigrala odlično.

RK Požega je trenutno na odličnom, 4. mjestu sa 8 bodova (4 pobjede, 1 poraz), a nastavak pobjedničke serije pred punim tribinama očekuje se već u subotu protiv Viro Virovitice koja je osma na ljestvici sa 6 bodova.

Pročitano 547 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 18 Listopad 2021 12:42