Nedjelja, 21 Studeni 2021 16:21

Rukometaši Požege svladali KTC (Križevci) u derbiju 10. kola 1. HRL - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege su i u 10. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever nastavili sa sjajnim igrama i odličnim rezultatima te su na svom parketu svladali KTC (Križevci) rezultatom 27:26 (12:15). Bila je to uzbudljiva utakmica, puna dizanja i padova, rezultatskih preokreta te je derbi kola potpuno opravdao sva očekivanja.

Požežani su odlično otvorili susret i u 5. minuti vodili 5:2, ali su tada upali u crnu rupu te čak 10 minuta nisu postigli gol što su Križevčani iskoristili i došli do vodtva od 5:9. Nekoliko puta Požega je gubila i i pet razlike, ali se na odmor otišlo sa zaostatkom od tri pogotka (12:15).

Igrači trenera Daria Anića su u drugi dio ušli dobro, odlučno, tražili izjednačenje, došli na 17:17, ali gosti tada odlaze ponovno na pet razlike, na 15:20. Nakon priključka na 18:20, KTC ponovno ima 19:23, ali ni tada domaći nisu gubili nadu u preokret.

Posljednjih 13 minuta požeški rukometaši su odigrali odlično. Prvo su izjednačili na 23:23 da bi u 58. minuti poveli rezultatom 27:26 i to prvi put nakon samog otvaranja utakmice. Taj rezultat se nije mijenjao do kraja pa je sa zadnjim zvukom sirene moglo početi veliko i zasluženo slavlje rukometaša Požege.

Teško je izdvojiti najboljeg pojedinca jer svi su odigrali podjednako. Šimun Banović imao je toliko sigurnu ruku pri izvođenju sedmeraca (5/5) uz koje je dodao još tri pogotka da je zaslužio da ga se posebno istakne. Igrač kojeg treba istaknuti je i Jerko Tukonić koji je odigrao obranu vrhunski uz tri postignuta gola.

Kod gostiju najučinkovitiji je bio Luka Vinković sa 10 pogodaka. Ovom pobjedom Požežani su sa trećeg došli na drugo mjesto. Vodeći Osijek je remijem u Čakovcu ostao prvi sa 16 bodova koliko ima i Požega ali Osječani imaju malo bolju gol razliku.

Iduće kolo RK Požega gostuje u Đakovu (27. 11.) kod istoimenog domaćina koji je na 11. mjestu sa 5 bodova iz 8 utakmica. I u ovom susretu očekuje se nastavak pobjedničkog niza u borbi za titulu jesenskog prvaka.

Nakon toga u Požegu dolazi Ivanić u 12. kolu (04. 12.), a u posljednjem, 13. kolu Požega gostuje u Dugom Selu (11. 12.). Prvenstvena stanka je sve do 05. 02. 2022. kada će Požežani u 14. kolu gostovati u Prelogu.

Pročitano 555 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 22 Studeni 2021 12:14