Ispiši ovu stranicu
Nedjelja, 05 Prosinac 2021 11:29

Rukometaši Požege svladali Ivanić u 12. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege jučer su pred dobro ispunjenim tribinama Sportske dvorane Tomislav Pirc pobijedili MRK Ivanić (Ivanić - Grad) rezultatom 31:27 (16:11) u susretu 12. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Požežani su odigrali odličnu, pametnu, čvrstu utakmicu i posve zasluženo pobijedili, te osvojili nova dva boda s kojima su se učvrstili na prvom mjestu.

Od početka utakmice ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića igrala je odlično ali su se gosti solidno držali i nije bilo veće razlike. Tek u 21. minuti kod rezultata 9:9, domaći igrači napravili su seriju od 6:0 i otišli na 15:9 da bi se na odmor otišlo s rezultatom 16:11.

Drugi dio utakmice bez puno problema požeški rukometaši su kontrolirali rezultat, u u 52. vodstvo je bilo 29:22, da bi gosti malo smanjili razliku na konačnih 31:27. Obrana je opet odigrana odlično, a u napadu također nije bilo problema.

Ivan Antunović bio je razigran uz postignutih 9 pogodaka, Karlo Grgurić raspoložen na krilu uz 5, kao i Jerko Tukonić i Marko Sertić uz postignuta 4 pogotka. Filip Orlović skupio je 10 važnih obrana. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Doroteo Lukačec sa 8 pogodaka.

U 13. kolu RK Požega gostuje kod Dugog Sela. To je i posljednje kolo prvog dijela sezone pa se očekuju dva nova boda s kojima bi Požežani osvojili jesenski naslov prvaka 1. HRL - Sjever. Drugi dio prvenstva počet će 05. veljače 2022. U nastavku sezone Požega će imati 6 domaćih i 7 gostujućih susreta.

Pročitano 753 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 05 Prosinac 2021 11:56