Nedjelja, 06 Veljača 2022 11:52

Rukometaši Požege odigrali neriješeno na gostovanju kod Preloga u 14. kolu 1. HRL - Sjever

PRELOG - Rukometaši Požege jučer su gostovanjem u Prelogu kod istoimenog domaćina u sklopu 14. kola otvorili drugi dio prvenstva 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Pošto su domaći igrači na posljednjem mjestu očekivala su se nova 2 boda u borbi za prvo mjesto ali su Požežani kiksali i odigrali neriješeno, a susret je završio rezultatom 26:26 (14:15).

Igrači trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića imali su vodstvo od 1 gola razlike na poluvremenu, a tri minute prije kraja imali su 2 pogotka prednosti (24:26) ali je uporni domaćin uspio izjednačiti i doći do vrijednog boda.

Najraspoloženiji u požeškim redovima bio je Šimun Banović koji je postigao 11 golova (4/5 sedmerci), Ivan Antunović dodao je 5, po 3 su zabili Marko Ćosić i Karlo Grgurić, a u strijelce su se još upisali Marko Sertić sa 2 (1/1) te Vilim Gotal i Ivan Janjić sa po 1 pogotkom.

Neočekivani kiks Požege iskoristio je jesenski prvak Osijek je jučer slavio u derbiju kola na gostovanju u Zagrebu kod trećeplasirane Maksimir Pastele rezultatom 23:27. Osječani imaju 24 boda, Požega bod manje, Maksimir Pastela je na ostala na 20 kao i četvrtoplasirani KTC koji je jučer u Križevcima uvjerljivo izgubio od zagrebačkog Metalca rezultatom 21:28.

U narednom, 15. kolu požeški rukometaši gostuju kod RK Sisak (12. 02.) koji je trenutno deveti sa 11 bodova, a pred svojim navijaćima će prvi susret u drugom dijelu sezone odigrat će u subotu, 19.. 02. kada će u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc gostovati RK Novi Zagreb čija ekipa je na 7. mjestu sa 16 bodova.

Raspored utakmica RK Požega u drugom dijelu sezone 1. HRL sjever - 2021./2022.

15. kolo, 12. 02. 2022. : Sisak – Požega

16. kolo, 19. 02. 2022. : Požega – Novi Zagreb

17. kolo, 26. 02. 2022. : Čakovec – Požega

18. kolo, 05. 03. 2022. : Požega – Metalac

19. kolo, 12. 03. 2022. : Viro Virovitica – Požega

20. kolo, 19. 03. 2022. : Požega – Osijek

21. kolo, 26. 03. 2022. : Maksimir Pastela – Požega

22. kolo, 02. 04. 2022. : Požega – Vidovec