Ponedjeljak, 14 Veljača 2022 08:52

Rukometaši Požege pobijedili Sisak u gostima u 15. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

SISAK - Rukometaši Požege jučer su u sklopu 15. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever  gostovali u Sisku kod istoimenog domaćina kojeg su pobijedili rezultatom 24:29 (13:14) i tako se revanširali domaćinu za jesenski poraz u Požegi.

Do 45. minute i rezultata 20:20 sve je bilo neizvjesno. Tada su Požežani pojačali gas i u 53. minuti već je 20:27 te je pobjednik praktički bio odlučen. Gosti su susret mirno priveli kraju, a Sisak je uspio u posljednjih 7 minuta samo smanjiti na konačnih 5 razlike.

Domaćin je bolje krenuo i poveo 2:0. Tu prednost imali su do 9. minute i vodstva 5:3. Tada Požega radi seriju od tri gola i ubrzo vodi 5:6. Kod rezultata 7:9 gosti imaju dva isključenja, jedno za drugim što domaćini odlično koriste i prelaze u vodstvo od 10:9, uskoro i 12:10. U samoj završnici požeški rukometaši ipak rade preokret i na odmor odlaze vodstvom 13:14. Drugi dio igra se u egalu gol za gol do 48. minute kada Požega odlazi na 20:22.

Ivan Antunović odigrao je ponovno kapetanski, vukao ekipu te postigao 7 pogodaka. Gol manje postigao je Marko Sertić, dok je 4 puta zabio Karlo Grgurić. Po 3 pogotka postigli su Ivan Janjić i Jerko Tukonić. Odličan među vratnicama je bio Ivan Cota.

Igrači trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića ostvarili su tako važnu pobjedu kojom su zadržali 3 boda prednosti u odnosu Maksimir Pastelu i KTC, a vodeći Osijek im i dalje bježi jedan bod. U narednom, 16. kolu u Požegu dolazi Novi Zagreb, a taj susret igrat će se u subotu, 19. 02. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 550 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 14 Veljača 2022 09:56