Četvrtak, 03 Ožujak 2022 08:51

Rukometaši Požege poraženi na gostovanju kod Čakovca u 17. kolu 1. HRL - Sjever

ČAKOVEC - Rukometaši Požege jučer su gostovali u Čakovcu gdje su od istoimenog domaćina poraženi rezultatom 35:34 (18:19) u susretu 17. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Igrači Čakovca bolje su ušli u utakmicu, imali inicijativu, a u 17. minuti i vodstvo od 12:8 ali su do poluvremena Požežani uspjeli preokrenuti rezultat i na odmor otići s pogotkom prednosti.

Igrači trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića su dobro ušli u drugo poluvrijeme, a u 37. minuti imali su vodstvo od čak 5 pogodaka prednosti (21:26). Domaći igrači su do izjednačenja došli tek u 49 minuti kod rezultata 29:29.  Nakon toga se igralo gol za gol sve do 57. minute kada su se Čakovčani odvojili na dva razlike, a u 58. minuti i na tri, ali su Požežani do kraja postigli dva gola za konačnih 35:34.

U 57. minuti kod rezultata 33:32 Vilim Gotal nije prvi put pogodio iz sedmerca, a do tada je ima pet od pet te su nakon toga domaći otišli na dva razlike.

Vilim Gotal je postigao 10 golova, a od toga 5 je bilo iz sedmeraca. Ivan Antunović dodao je 6, a Šimun Banović, Marko Sertić i Ivan Janjić zabili su svaki po 4 pogotka. Po 2 gola zabili su još Marko Ćosić, Luka Poplašen i Karlo Grgurić.

Vodeći Osijek se domaćom pobjedom nad Đakovom odvojio od Požege na 4 boda prednosti. Osijek je prvi sa 30 dok Požega na drugom mjestu ima 26 bodova. Treći je KTC sa 24 boda dok Čakovec na četvrtom mjestu ima 23 boda.

U narednom, 18. kolu Požežani će ugostiti RK Metalac (Zagreb) čija je ekipa na devetom mjestu sa 14 bodova, a ta utakmica igrat će se u subotu, 05. ožujka s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 478 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 03 Ožujak 2022 09:21