Ponedjeljak, 02 Svi 2022 08:56

Rukometaši Požege odigrali neodlučeno na gostovanju kod Ivanića u 25. kolu 1. HRL - Sjever

IVANIĆ GRAD - Rukometaši Požege su u pretposljednjem, 25. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever gostovali u Ivanić Gradu gdje su kod domaćeg RK Ivanić odigrali neodlučeno, 31:31 (18:16). Požežani na kraju mogu biti zadovoljni s jedni bodom jer je malo ekipa koji uzimaju bodove u Ivanić Gradu iako naravno ostaje žal što nije osvojen i drugi bod jer bi upravo on mogao poslije zadnjeg kola nedostajati za osvajanje drugog mjesta koje vodi u kvalifikacije za prvi državni rang.

Požeški rukometaši su imali vodstvo od 14:16 ali su odigrali loše posljednje tri minute prvog dijela što su domaći igrači iskoristili i na odmor otišli s vodstvom od 18:16. Na početku drugog dijela Požežani rade seriju od 1:6 i dolaze u vodstvo od 19:22. Zadnju prednost od dva pogotka Požega je imala u 55. minuti pri vodstvu 27:29 da bi samu završnicu odigrali lošije slično kao i u prvom poluvremenu.

U zadnjoj minuti domaćin ima vodstvo od 31:30 da bi najbolji igrač Požege na ovom susretu Vilim Gotal petnaestak sekundi prije kraja izjednačio na konačni rezultat 31:31. Vilim Gotal postigao je 12 pogodaka uz samo jedan promašaj, dok je kapetan Ivan Antunović zabio 7 golova. Vrlo dobar je bio Filip Orlović na golu.

Ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića je trenutno na četvrtom mjestu sa 36 bodova koliko ima i Maksimir Pastela na trećem mjestu dok je KTC drugi sa 37 bodova. U posljednjem, 26. kolu, u subotu, 07. 05. 2022. s početkom u 16,30 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc rukometaši Požege će ugostiti RK Dugo Selo čija ekipa je trenutno na 7. mjestu sa 23 boda.

KTC gostuje kod šestoplasiranog Čakovca, a Maksimir Pastela kod posljednje Viro Virovitice. Borba za drugo mjesto će biti vrlo neizvjesna i do zadnje sekunde neće se znati tko osvaja titulu viceprvaka. Požežani mogu završiti i drgu ali i ostati na četvrtom mjestu.

Pročitano 665 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 02 Svi 2022 12:49