Ponedjeljak, 26 Rujan 2022 08:35

Rukometaši Požege pobijedili Đakovo u 2. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege jučer su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc pobijedili Đakovo u susretu 2. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever rezultatom  31:27 (19:14). Požežani su zasluženo došli do prvih bodova u novoj sezoni. Gosti su bolje ušli u utakmicu i imali inicijativu ptvih 15 minuta.

Domaćin prvi put dolazi u vodstvo u 19. minuti kod rezultata 10:9, a do poluvremena su Požežani otišli na 5 razlike. Do kraja susreta ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića je rutinski održavala stečenu prednost i mirno utakmicu privela kraju.

Vilim Gotal i Marko Antunović postigli su  svaki po 9 pogodaka, dok su Šimun Banović i Karlo Grgurić dodali po 4. Ivan Cota obranio je 14 udaraca, pogotovo je dobro branio u drugom dijelu. Vilim Gotal je nakon 2. kola vodeći strijelac 1. HRL Sjever.

Kod gostiju najraspoženiji su bili Ivan Vulić i Filip Vuković sa 7 pogodaka.

Nakon 2. kola i ostvarene pobjede i poraza RK Požega je na 7. mjestu sa 2 osvojena boda. U 3. kolu Požežani gostuju u Zagrebu kod Maksimir Pastele. Prije toga ih u kup natjecanju očekuje gostovanje u Virovitici (srijeda, 28. 09. u 20 sati).

Pročitano 426 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 26 Rujan 2022 09:16