Ponedjeljak, 14 Studeni 2022 08:54

Rukometaši Požege pobijedili Viroviticu u gostima u 9. kolu 1. HRL - Sjever

VIROVITICA - Rukometaši Požege u 9. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever su gostovali u Virovitici gdje su istoimenog domaćina pobijedili rezultatom 29:30 (13:12). Iako nisu odigrali na svojoj uobičajenoj razini Požežani su uspjeli upisati nove bodove što je na kraju i najvažnije u utakmici protiv posljednje ekipe lige.

U prvih 14 minuta Požega je postigla samo 4 gola, a primila čak 11. Tada su ipak gosti zaigrali bolje i na poluvrijeme se otišlo sa plus 1 za domaćina (13:12). Drugi dio je ekipa trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića otvorila bolje i u 34. minuti prvi put došla u vodstvo od 14:15 i preuzela inicijativu. U 54. minuti požeški rukometaši su poveli 22:27 ali umjesto mirne završnice s nekoliko izgubljenih lopti dopustili su Virovitici priključak i neizvjesnu završnicu u kojoj su ipak osvojili oba boda i dobili susret s jednim pogotkom razlike.

Vratar Ivan Cota bio je najbolji pojedinac obranivši 14 udaraca zicera. Šimun Banović postigao je 7 pogodaka, Marko Sertić 5, dok su Vilim Gotal, Marko Antunović i Ivan Janjić 4 puta pogodili suparničku mrežu.

RK Požega je trenutno na 4. mjestu sa 11 bodova (5 pobjeda, 1 remi, 3 poraza). U narednom, 10. kolu požeški rukometaši će ugostiti Dugo Selo koje je na 8. mjestu sa 7 bodova. Ta utakmica se igra u subotu, 19. 11. 2022. u 20,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 413 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 14 Studeni 2022 12:38