Ponedjeljak, 21 Studeni 2022 08:41

Rukometaši Požege pobijedili Dugo Selo u 10. kolu 1. HRL - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege su u 10. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever na svom parketu pobijedili RK Dugo Selo rezultatom 37:36 (16:20) i tako došli do četvrte uzastopne pobjede.

Požežani su opet loše ušli u utakmicu, nakon rezultata 6:6, gosti odlaze na velikih 7 razlike (13:20) u 29. minuti susreta ali u posljednjim trenucima prvog dijela domaći uspjevaju zahvaljujući pogreškama gostiju postići tri laka gola i napraviti priključak pa se na odmor otišlo rezultatom 16:20.

U 37. minuti Požežani su kod rezultata 24:24 došli do iznednačenja, a u 49. minuti pogotkom Cote prešli u vodstvo od 30:29. Nakon toga Požega je imala i vodstvo od 33:30 ali se gosti nisu predali i ponovno uspjeli doći do izjednačenja (34:34).

U zadnju minutu domaći igrači su ušli s vodstvom od 37:36 da bi 14 sekundi prije kraja Dugo Selo imalo sedmerac za izjednačenje. Do tada odlični Agatić je promašio čime su Požežani došli do nove pobjede.

Marko Antunović odigrao je odlično, možda je to bila i njegova najbolja utakmica ove sezone. Nakon dva promašena sedmerca preuzeo je odgovornost i bio nepogrešiv. Kad je stalo u napadu preuzimao je odgovornost i postigao ukupno 12 pogodaka. Šimun Banović vukao je cijelu tekmu i postigao 6 pogodaka, dok su Vilim Gotal i Ivan Janjić postigli svaki po 5 pogodaka.

Posebna priča je vratar Ivan Cota koji nije briljirao u obranama, ali je imao i odličnu šutersku večer sa 3 postignuta gola.

Požeški ljubitelji rukometa opet su bili osmi igrač domaće ekipe i davali dodatnu snagu kad se lomio rezultat.

Na ljestvici nije bilo većih promjena jer je Požega ostala na 4. mjestu.

U 11. kolu požeški klub gostuje u Sisku (26. 11. 2022.), a na svom parketu ponovno će igrati u subotu, 03. 12. 2022. kada će ugostiti Čakovec (18,00 sati).

Pročitano 330 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 21 Studeni 2022 11:01