Ponedjeljak, 05 Prosinac 2022 11:29

Domaći poraz rukometaša Požege od Čakovca u 12. kolu 1. HRL - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege su u 12. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever ugostili Čakovec. Gosti su bili bolji i pobijedili rezultatom 29:31 (16:16). Ponovno su domaći loše izvodili sedmerce što je jedan od glavnih razloga poraza jer su ih zapucali čak pet.

U prvom poluvremenu Požežani su imali laganu inicijativu, a u u 27. minuti su poveli 16:13 i umjesto određene prednosti prije odmora gosti rade seriju od 0:3 i na poluvrijeme se odlazi u egalu (16:16). Drugi dio gosti otvaraju puno bolje, I u 42. vode 5 razlike (18:23).

Požeški rukometaši pojačali su ritam i u zadnju minutu se ušlo s rezultatom 29:30, ali do potpunog preokreta nisu uspjeli doći. Vilim Gotal postigao je 8 pogodaka, Ivan Janjić i Marko Antunović dodali su svaki po 5. U strijelce su se još upisali Ivan Antunović 4, Šimun Banović 4, Karlo Grgurić 2 i Ivan Sertić 1.

Ovim porazom Požega je sa 4. pala na 6. mjesto. U 12 utakmica Požežani su osvojili 13 bodova (6 pobjeda, 1 remi, 5 poraza).

U 13. kolu koje je i posljednje prvog dijela sezone ekipa trenera Daria Anića i Filipa Bešlića gostuje u Zagrebu kod Metalca (subota, 10. 12. u 18,00 sati) Nakon dva uzastopna poraza od Siska i Čakovca, Požežani će probati polusezonu završiti pozitivnim rezultatom.

Pročitano 322 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 05 Prosinac 2022 14:14