Ponedjeljak, 12 Prosinac 2022 11:00

Rukometaši Požege pobijedili Metalac u Zagrebu u 13. kolu 1. HRL - Sjever

ZAGREB - Odličnu utakmicu odigrali su rukometaši Požege za kraj jesenskog dijela prvenstva na gostovanju u Zagrebu kod Metalca gdje su u susretu 13. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever pobijedili rezultatom 29:34 (13:21). Požežani su odigrali odličnu obranu, bili precizni u napadu, i odigravši cijeli susret bez oscilacija.

Ulazak u utakmicu bio je sjajan, gosti su imali inicijativu od prve sekunde i nisu posustajali do samog kraja. U 16. minuti rezultat je već 5:12 za Požegu, a na odmor se otišlo sa vodstvom 13:21. Nekoliko puta požeški rukometaši imali su prednost i od deset pogodaka razlike. U 54. minuti rezultat je 25:34, a domaćin je u završnici uspio samo smanjiti razliku na konačnih 29:34.

Svi igrači Požege su se upisali u listu strijelaca osim drugog golmana Kristijana Zeljka. Šimun Banović postigao je 7 pogodaka (4/4 iz sedmeraca), a Ivan Antunović, Marko Antunović i Ivan Janjić dodali su svaki po 4 gola. Po 3 puta zabili su Jerko Tukonić, Marko Sertić, Karlo Grgurić i Vilim Gotal. U strijelce su se jednom upisali i Oleg Polanec, Lovro Glasnović te vratar Ivan Cota.

Tako je ekipa trenera Daria Anića i Filipa Bešlića na najbolji mogući način završila prvu polusezonu. S obzirom da proljetni dio Požežani otvaraju sa dva teška gostovanja u Slatini (04. 02. 2023.) i Đakovu (11. 02. 2023.) ovi bodovi su još vrjedniji.

Prvi dio prvenstva rukometaši Požege završili na 5. mjestu sa 15 osvojenih bodova (7 pobjeda, 1 remi,  5 poraza). Jesenski prvak je Spačva Vinkovci sa 24 boda.

Pročitano 402 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 12 Prosinac 2022 12:58