Nedjelja, 05 Ožujak 2023 10:26

Rukometaši Požege na svom parketu svladali Rugvicu u 18. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege jučer su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc pobijedili ekipu Rugvice u susretu 18. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever.  Rezultat je bio 33:30 (17:12) za Požežane koji su do pobjede došli nakon jedne teške utakmice protiv kvalitetnog protivnika.

Trener Dario Anić i njegov pomoćnik Filip Bešlić nisu na raspolaganju imali tri ozlijeđena standardna prvotimca i standardnog pivota. Do 19 minute igralo se u egalu, a rezultat je tada bio 10:10. Tada je krenula domaća serija pa su do 26. minute imali vodstvo od 15:10. Domaći su tu prednost držali sve do 55. minute kada je bilo 30:24.

Pri kraju susreta i mlađi igrači s klupe su dobili priliku pa su gosti smanjili prednost na konačnih 33:30. Požeški rukometaši mogli su na kraju utakmice ponovno slaviti uz svoju himnu "Inati se Slavonijo"

Vilim Gotal je postigao deset pogodaka kao i sjajni Tian Borovec i Martin Krizmanić kod gostiju.

Marko Antunović koji je igrao na mjestu pivota postigao ih je 8, dok su svaki po 5 zabili Šimun Banović i Marko Sertić. Vratar Ivan Cota imao je 11 obrana.

Ovom pobjedom RK Požega je ostala na četvrtom mjestu, a u idućem, 19. kolu ide u goste vodećoj Spačvi u Vinkovce što je sigurno i najlakša utakmica jer se u njoj nema što izgubiti.

Nakoh toga u Požegu u sklopu 20. kola dolazi Novi Zagreb (subota, 18. 03.) čiju su ekipu Požežani pobijedili u gostima u prvom dijelu sezone rezultatom 26:29.

Pročitano 445 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 05 Ožujak 2023 17:34