Ponedjeljak, 27 Ožujak 2023 08:07

Rukometaši Požege pobijedili Vidovec u gostima u 21. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

VIDOVEC - Odličnu utakmicu i nove bodove osvojili su rukometaši Požege na gostovanju u Vidovcu u sklopu 21. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever. Igrači trenera Daria Anića i Filipa Bešlića pobijedili su domaćina rezultatom 29:32 (15:14).

Požega je imala samo 11 igrača u zapisniku ali je odigrala borbenu utakmicu i došla do zaslužene pobjede. U 9. minuti gosti su imali vodstvo od 4:8 ali je Vidovec brzo smanjio na 7:8, a u 25. minuti imao i vodstvo od 15:12. Do poluvremena Požežani su napravili priključak pa se na odmor otišlo rezultatom 15:14.

Nastavak susreta prošao je u egalu, a u 54. minuti rezultat je 28:26 za domaće. Naredne četiri minute požeški rukometaši su odigrali fenomenalno i prelomili utakmicu pa je u 58. minuti rezultat bio 29:31. Posljednji pogodak postigao je Šimun Banović za konačni rezultat 29:32, a nakon toga mogla je krenuti tradicionalna proslava uz "Inati se Slavonijo" i to usred Zagorja.

Marko Antunović odigrao je utakmicu sezone postigavši sjajnih 12 pogodaka, a Marko Sertić dodao je 8. Sjajan je na golu bio Ivan Cota!

Požežani su se sada uključili i u borbu za treće mjesto jer su se Maksimir Pasteli približili samo na 1 bod. U narednom, 22. kolu u Požegi dolazi posljednjeplasirana ekipa lige Viro Virovitica, a ta utakmica igra se u subotu, 01. 04. 2023. u 19,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 421 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 27 Ožujak 2023 12:05