Nedjelja, 02 Travanj 2023 20:40

Rukometaši Požege pobijedili Viro - Viroviticu u 22. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege pobijedili su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc Viro - Viroviticu u utakmici 22. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever rezultatom 35:32 (19:17). Iako Požežani nisu odigrali kako su očekivali osvojili su planirana nova dva boda protiv posljednjeplasirane ekipe lige.

Početak je bio odličan i u 7. minuti požeški rukometaši imali su vodstvo od 7:2. Tri minute poslije je 8:3 i tada kreće lagani pad u igri domaćih. Već u 14. minuti gosti dolaze na dolaze na 9:8, a na odmor se odlazi vodstvom Požege rezultatom 19:17.

Drugi dio domaći igrači opet otvaraju dobro te je u 33 minuti rezultat 22:18, ali ubrzo Virovitičani izjednačuju na 24:24. U 58. minuti je 33:32, ali do kraja Požežani postižu dva pogotka za potvrdu nova dva boda.

Najbolji u ekipi trenera Daria Anića i Fillipa Bešlića ovaj put bio je Lovro Glasnović sa 9 postignutih pogodaka. Odlično je iskoristio izostanak ozlijeđenih suigrača i pokazao da na njega itekako može računati u utakmicama i sezonama koje su pred nama.

Prvi strijelac kluba Vilim Gotal postigao je 6 pogodaka, dok su po 5 zabili Karlo Grgurić i Marko Sertić. Vratar Ivan Cota skupio je 10 obrana. Trećeplasirana ekipa Maksimir Pastele također je došla do pobjede pa je ostala ista razlika od jednog boda.

Zbog Uskrsnih blagdana slijedi dvotjedna stanka u prvenstvu. Četiri kola su do kraja prvenstva, a prvu priliku za upisati nove bodove Požežani će imati na gostovanju u Dugom Selu (15. 04.). Do tada će biti sigurno kompletniji jer bi se mogli oporaviti neki igrači koji su ozljeđeni.

Pred svojim navijačima rukometaši Požege ponovno će igrati u 24. kolu kada će ugostiti Sisak (22. 04.). Nakon toga slijedi gostovanje kod Čakovca (29. 04.), a u posljednjem, 26. kolu u Požegu dolazi Metalac Zagreb (06. 05.).

Pročitano 349 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 03 Travanj 2023 10:44