Ponedjeljak, 17 Travanj 2023 13:06

Rukometaši Požege u gostima pobijedili Dugo Selo u 23. kolu 1. HRL - Sjever

DUGO SELO - Rukometaši Požege su u 23. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever gostovali u Dugom Selu gdje su protiv istoimenog domaćina došli do četvrte pobjede u nizu. Požežani su slavili rezultatom 29:32 (13:13) i osvojili nova 2 boda.

Odlično odrađene zimske pripreme donijele su požeškim rukometašima osmu pobjedu u deset utakmica u proljetnom dijelu sezone. Utakmicu su igrači trenera Daria Anića otvorili u egalu ili što bi se stručno reklo ''u ispitivanju snaga''.

U 16. minuti gosti su vodili 9:10, a zatim idućih gotovo desetak minuta nisu dali niti jedan gol. U 25. domaćin ima vodstvo od 13:10, da bi onda Požežani postigli tri gola u nizu za neriješen rezultat na poluvremenu. Drugi dio Požežani sjajno otvaraju i u 37. minuti imaju vodstvo od 14:20.

Umjesto da mirno susret privedu kraju gosti omogućuju domaćim igračima da smanje na 18:20 i vrate se u utakmicu te su u nekoliko navrata domaćini uspjeli doći do pogotka zaostatka, ali do izjednačenja ipak nisu mogli.

Vilim Gotal postigao je 7 pogodaka, oporavljeni Ivan Antunović 6, dok je 5 dao Marko Antunović. Po 4 gola zabili su Šimun Banović, Karlo Grgurić i Marko Sertić. Na vratima je opet standardno odličan bio Ivan Cota.

RK Požega je trenutno na 4. mjestu sa 31 bodom, odnosno sa jednim bodom manje od trećeplasirane Maksimir Pastele i tri boda manje od drugoplasirane Slatine. U narednom, 24. kolu u Požegi gostuje Sisak, a ta utakmica igrat će se u nedjelju, 23. 04. 2023. s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Pročitano 373 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 17 Travanj 2023 13:49