Ponedjeljak, 24 Travanj 2023 08:49

Rukometaši Požege pobijedili Sisak u 24. kolu 1. HRL - Sjever

POŽEGA - Rukometaši Požege pobijedili su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ekipu RK Sisak rezultatom 25:22 (11:10) u susretu 24. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever.

Domaći su dobro otvorili susret i u 6. minuti imali vodstvo od 4:1, a u 10. minuti rezultat je bio 6:2. Gosti se vraćaju na 1 razlike u 14. minuti kada je rezultat 6:5. U 19. minuti rezultat je izjednačen, 7:7, u 23. Sisak ima i prvo vodstvo (8:9), a u 24. i drugo (9:10). U posljednjih 6 minuta prvog dijela postignuta su samo 2 pogotka, oba domaćih igrača koji su otišli s minimalnim vodstvom (11:10).

Na početku drugog dijela serija serija od 4-0 domaćih koji u 35 minuti imaju vodstvo od 5 razlike (15:10), a u 39. i prednost od 7 golova (18:11). Najveću prednost Požežani su imali u 42. minuti kada je Karlo Grgurić zabio za 20:12 i 8 golova razlike. Do kraja su gosti smanjivali prednost da bi utakmica na kraju završila s 3 razlike za ekipu trenera Daria Anića i Filipa Bešlića.

Ivan Janjić sa 5 pogodaka bio je prvi strijelac kod domaćih, a po 4 gola postigli su Šimun Banović, Vilim Gotal i Ivan Antunović. U strijelce su se još upisali Marko Antunović sa 3, Karlo Grgurić i Ivan Cota po 2 te Marko Sertić s 1 pogotkom.

Požeški rukometaši i dalje su na odličnom, 4. mjestu sa bodom manje od trećeplasirane Maksimir Pastele

U narednom, 25. kolu Požežani gostuju kod Čakovca (29. 04.), a u posljednjem, 26. kolu će u subotu, 06. svibnja na svom parketu ugostiti Metalac (Zagreb).

Pročitano 295 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 24 Travanj 2023 14:06