Ponedjeljak, 01 Svi 2023 19:46

Rukometaši Požege poraženi na gostovanju kod Čakovca u 25. kolu 1. HRL - Sjever

ČAKOVEC - Rukometaši Požege su u 25. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever gostovali u Čakovcu gdje su poraženi od istoimenog domaćina rezultatom 32:29 (16:14).

Tako ni u četvrtoj sezoni kako se međusobno ova dva kluba natječu u 1. HRL - Sjever Požežani nisu uspjeli doći do bodova u Čakovcu iako su na ovom susretu imali smo svojih prilika koje nisu uspjeli iskoristiti. Najveći razlog što je izostao pozitivan rezultat je slabije drugo poluvrijeme, ali i promašenih čak 5 sedmeraca.

Požeški rukometaši otvorili su utakmicu odlično i u 15. minuti vodili 8:10. U 24. minuti rezultat je 13:14, ali domaćin do poluvremena radi preokret i odlazi na odmor vodstvom od 16:14. U drugom dijelu Požega je bila nekoliko puta i u zaostatku od 6 golova, a u samoj završnici gosti smanjuju razliku i utakmica završava pobjedom Čakovca 32:29.

Ivan Antunović bio je najefikasniji kod Požege sa 11 pogodaka, a dobro su ga pratili Marko Antunović i Marko Sertić, svaki sa po 5 postignutih golova.

Požežani su nakon ovog pretposljednjeg kola i dalje na 4. mjestu, a tu će ostati i nakon posljednjeg jer im trećaplasirana Maksimir Pastela sada bježi tri boda, dok se petoplasirani Čakovec nalazi na pet bodova iza Požege.

U 26. kolu, u subotu, 06. 05. 2023. s početkom u 17,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc gostuje Metalac iz Zagreba, čija ekipa je na 6. mjestu. Kako su obje ekipe rasterećene oko plasmana požeški ljubitelji rukometa mogli bi vidjeti jednu odličnu predstavu za kraj natjecateljske sezone 2022./2023.

Pročitano 292 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 02 Svi 2023 10:24