Nedjelja, 26 Studeni 2023 11:17

Plamene pobijedile KAŽL (Split) u derbiju 8. kola Premijer lige

POŽEGA - Košarkašice Plamen Požege pobijedile su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ekipu Košarkaške akademije Žane Lelas rezultatom 68:60 (18:24, 20:2, 21:18, 9:16) u derbiju 8. kola Premijer lige. Splićanke su bolje otvorile susret i nakon prve četvrtine imale vodstvo od 6 poena (18:24).

Nakon toga su Plamene odigrale odličnu drugu četvrtinu u kojoj su gošćama dopustile da postignu samo 2 koša dok su one postigle 20 pa se na poluvrijeme otišlo vodstvom požeškog kluba od 12 razlike (38:26). U posljednju četvrtinu ušlo se s vodstvom domaćih igračica od 15 koševa pa je do kraja ekipa KAŽL-a samo uspjela smanjiti razliku na konačnih 8 poena za Plamen Požegu.

Lea Miletić je s 21 postignutim košem predvodila Plamene do pobjede, a Jelena Ivezić je dodala 17 poena. Po 11 koševa zabile su Martina Kujundžić, Emilija Podrug i Nevena Vučković, a Kira Lowery dodala je 2 poena.

Kod KAŽL-a najbolja je bila Petra Božan sa 26 postignutih poena, a dobro je odigrala i Klara Rimačuk koja je dodala 22 koša.

U 9. kolu igračice trenera Vladimira Englmana gostuju kod ekipe ŽKK Zagreb (02./03. prosinca). Prije toga će požeške košarkašice u srijedu, 29. studenog s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ugostiti Partizan 1953 (Beograd) u sklopu 7. kola WABA lige.

(Foto : Damir Mrkojević - Mrkva)

Pročitano 321 puta Poslijednja izmjena dana Nedjelja, 26 Studeni 2023 11:43