Ponedjeljak, 19 Veljača 2024 16:34

Alabama svladala Kelvin u derbiju 14. kola i stigla na korak do obrane naslova prvaka Malonogometne lige veterana Požega

POŽEGA - U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc jučer su odigrane sve utakmice 14. kola Malonogometne lige veterana Požega.

U prvom susretu Autodijelovi Barišić i Vallis Aurea su odigrali neodlučeno, 4:4 (2:1). Barišići su imali vodstvo od 2:0, 3.2 i 4:3 ali su na kraju morali biti čak i zadovoljni podjelom bodova jer je šest sekundi prije kraja susreta Vallis Aurea iz kaznenog udarca sa 10 metara imala veliku priliku i za pobjedu.Nakon što su "Barišići" napravili šesti akumulirani prekršaj napadač Gojko Soldo mogao je sva tri boda donijeti svojoj ekipi ali nije bio precizan te je njegov jaki udarac završio iznad gola vratara Marka Ferića.

Potom su Igrači Alabame u derbiju kola slavili protiv Kelvina rezultatom 5:3 čime su praktički stavili jednu ruku na pobjednički pehar i došli na korak do obrane naslova prvaka jer do kraja sezone imaju lakše protivnike nakon što su pobijedili tri ekipe iz samog vrha, odnosno Autodijelove Barišić, Vallis Aureu i Kelvin.

Alabamu je u vodstvo doveo Krešo Poleti u 5. minuti, a na 2:0 povisio je Branko Sadilek u 10. minuti. Na početku drugog poluvremena Jurica Bešlić je iskoristio grešku obrane Kelvina, izašao sam ispred njihovog vratara Maria Čuljka i mirno zabio za 3:0 u 21. minuti. Već minutu poslije borbeni Mario Vidović je izborio penal iz kojeg je Davor Kaurić smanjio na 3:1 čime je dao nadu svojim suigračima da se mogu vratiti u susret.

Nakon toga nije bilo golova sve do 34. minute kada Branko Sadilek zabija za 4:1, a isti igrač je kompletirao svoj hat - trick minutu poslije kada je postigao pogodak za 5:1 i tako pet minuta prije kraja potpuno riješio pitanje pobjednika ovog susreta. Opuštanje u obrani igrača Alabame i zadovoljstvo osiguranom važnom pobjedom iskoristio je Davor Kaurić koiji je golovima u 39. i 40. minuti također došao do hat - tricka ublaživši poraz svoje ekipe. Kelvin u ovom susretu nije mogao računati na dva važna igrača, Nevia Berdija i vodećeg strijelca lige Dragu Markovića.

U posljednjih 10 minuta bilo je čak 4 isključenja na 2 minute, odnosno po 2 sa svake strane (Štefo Odobašić, Mario Čuljak / Krešo Poleti, Jurica Bešlić) te je glavni sudac Zdravko Matijević "Tata" imao puno posla da znalački privede ovaj težak susret svome kraju.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvarila je ekipa Viševice gradnje koja je rezultatom 12:1 u derbiju začelja bila bolja od HVIDR-e. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo 3:1 ništa nije nagovještavalo ovakvu rezultatsku katastrofu HVIDR-e čija je ekipa u drugih 20 minuta primila čak 9 pogodaka. Kod Viševica posebno se istakao Miroslav Lujić sa 5 postignutih pogodaka te Christian Rajić koji je zabio jedan manje.

U posljednjem susretu 14. kola fenjeraš Standard je pobijedio Rampu - COR rezultatom 3:2 i tako došao do prve pobjede i prvih bodova uopće u ovoj sezoni. Rampa je imala vodstvo od 2:0 golovima Stjepana Dražetića iz 15. i Krunoslava Prpića iz 28. minute, ali je Standard došao do velikog preokreta na krilima Marka Drežnjaka koji je zabio za 2:1 u 29. minuti te dvostrukog strijelaca Josipa Pavkovića koji je golove postigao u 31. i 36. minuti.

Utakmice 15. kola igrat će se u nedjelju, 25. 02. 2024. Sastaju se Kelvin - Autodijelovi Barišić (8,30), HVIDR-a : Alabama (9,20), Vallis Aurea : MNK Birtijca (10,10) i Standard - Viševice gradnja (11,00). Slobodna je ekipa Rampe - COR.

Rezultati 14. kola  (18. 02. 2024.) :

Autodijelovi Barišić : Vallis Aurea 4-4 (2-1) (Domagoj Brekalo 2, Mato Vuković, Marin Šarić / Gojko Soldo, Željko Vidmar, Zdenko Šarić 2)

Alabama - Kelvin 5-3 (2-0) (Branko Sadilek 3, Krešo Poleti, Jurica Bešlić / Davor Kaurić 3)

Viševice gradnja : HVIDR-a 12-1 (3-1) Miroslav (Lujić 5, Christian Rajić 4, Milivoj Machaček, Tomislav Matić, Dalibor Vukadinović / Josip Pavunčec)

Rampa COR : Standard 2-3 (1-0) (Stjepan Dražetić, Krunoslav Prpić / Josip Pavković 2, Marko Drežnjak)