Ponedjeljak, 04 Ožujak 2024 06:44

Rukometaši Požege poraženi na gostovanju kod Bjelovara u 18. kolu 1. HRL - Sjever

BJELOVAR - Odličnu utakmicu odigrali su rukometaši Požege na gostujućem parketu kod favoriziranog drugoplasiranog Bjelovara u sklopu 18. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever.gdje su ostali na jednom pogotku do osvajanja boda (28:27).

Nedostajalo je samo malo sportske sreće da se Požežani vrate kući neporaženi. Prvo poluvrijeme prošlo je u potpuno izjednačenoj igri gdje su se obje ekipe izmjenjivale svih 30 minuta u vodstvu, da bi s dva pogotka u samoj završnici Bjelovar otišao na odmor vodstvom od jednog pogotka i rezultatom 14:13.

U drugom poluvremenu nastavilo se na isti način sve  do 42. minute kada Bjelovar prvi put odlazi na tri gola prednosti pri rezultatu 22:19. U nekoliko navrata imajli su tada domaći i četiri pogotka prednosti, zadnji put u 52. minuti pri rezultatu 26:22.

Tada se požeški rukometaši dižu u igri,  malo po malo smanjuju zaostatak da bi u zadnje dvije minute ušli rezultatom 28:27. Požežani su imali i  zadnji napad na utakmici, ali nisu uspjeli postići pogodak i Bjelovar pobjeđuje rezultatom.28:27.

Najiskusniji igrači Požege bili su u ovoj teškoj utakmici i najbolji strijelci. Marko i Ivan Antunović zabili su po 6 pogodaka, Jerko Tukonić postigao ih je 5, a Karlo Grgurić i Ivan Janjić po 4 pogotka.

U narednom, 19. kolu Požege će ugostiti RK Nexe II (Našice), a taj susret igrat će se u petak, 08. ožujka u 19,30 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc. Zbog prvenstva u twirlingu koje se narednog vikenda održava u požeškoj dvorani utamica se igra u ovom terminu.

Pročitano 264 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 04 Ožujak 2024 07:03