Nedjelja, 17 Listopad 2021 17:47

Košarkašice Plamen Požege poražene od KAŽL (Split) u 3. kolu Premijer lige

POŽEGA - Košarkašice Plamen Požege poražene su u subotu, 16. listopada u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od Košarkaške akademije Žane Lelas (Split) u 3. kolu Premijer ženske košarkaške lige.

Prvu četvrtinu dobile su domaće igračice s 3 poena prednosti dok su drugu dobile gošće također s 3 poena pa je na poluvremenu rezultat bio izjednačen, 46:46. I nastavak utakmice je bio neizvjestan, treću četvrtinu Splićanke su dobile sa pola koša, a u posljednjoj su bile bolje za dva poena te su došle do pobjede konačnim rezultatom 81:84.

Kod Plamen Požege najbolja igračica ponovno je bila iskusna Jelena Ivezić koja je ubacila 26 koševa, a dobro su odigrale i Bhrea Chanel Griffin sa 15 te Nives Džafić i La Mama Kapinga sa 12 poena.

U 4. kolu Plamene gostuju u Rijeci kod FSV-a (nedjelja, 24. 10.). Prije toga požeške košarkašice moraju odraditi obveze u WABA ligi gdje u 4. kolu gostuju u Sjevernoj Makedoniji kod Badela 1862 Skoplje. (četvrtak, 21. 10).

Plamen Požega – KAŽL 81:84 (27:19, 19:27, 20:21, 15:17)

Plamen Požega: Ivezić 26, A.Berger -, Bašić 3, Maričević 0, Griffin 15, Vojvodić 2, Džafić 12, L.Hrmić 5, M.Berger -, La Mama 12, Will 0, Kešljević 6. Trener: Vladimir Englman

KAŽL: Strilić 5, Miše 14, Ljubić 0, Nejašmić 19, Bešlić 0, Lokica 12, Zovko 16, Jakšić -, Marić 8, Božan 10. Trenerica: Anita Rade