Ispiši ovu stranicu
Ponedjeljak, 31 Siječanj 2022 11:35

Održan plenum klubova 3. Hrvatske nogometne lige - Istok

OSIJEK - U Kući nogometa u Osijeku održan je plenum klubova 3. Hrvatske nogometne lige - Istok. Na ovom sastanku su izostali predstavnici Bedema (Ivankovo), Omladinca (Gornja Vrba), Vuteks Sloge (Vukovar) i Oriolika (Oriovac).

Predstavnici ostalih 14 klubova imali su nazočne svoje zastupnike koje je na početku pozdravio predsjednik plenuma Branko Kapatalan (Belišće) te riječ predao dopredsjedniku HNS-a Anti Vučemiloviću-Šimunoviću, starijem., a isti je prenio informacije iz državne centrale vezane uz odluke Izvršnog odbora i Komisije za natjecanje HNS-a.

U sezoni 2022./2023. igrat će se jedinstvena 3. HNL na nivou države dok će trenutna slavonsko-baranjska liga ostati na istoj razini regije odnosno četiri slavonske županije, a zvat će se 4. HNL i imat će 16 klubova. U jedinstvenu 3. HNL iz sadašnjeg saziva ući će između dvije i četiri prvoplasirane momčadi, ovisno o budućem statusu drugih i drugoligaških sastava Osijeka i zagrebačkog Dinama te konačnom plasmanu bjelobrdskog BSK-a i Cibalie koji su iz toga saziva, a gravitiraju istočnoj Hrvatskoj.

Zahtjeve za drugoligaške licence podnijeli su Vukovar 1991, Belišće, Zrinski (Jurjevac), Marsonia (Slavonski Brod), Đakovo Croatia i Slavonija (Požega). To su i klubovi koji nakon jesenskog dijela sezone zauzimaju prvih šest mjesta, a od njih se trebaju tražiti potencijalni drugoligaš, odnosno dva ili tri sudionika jedinstvene 3. HNL.

Povjerenik za natjecanje Željko Bel (Osijek), povjerenik za suđenje Siniša Sabljak (Požega) i disciplinski sudac Benedikt Draškić (Vinkovci), podnijeli su izviješća u pisanom obliku o jesenskom dijelu prvenstva koja su jednoglasno prihvaćena.

Dogovoren je i kalendar proljetnog dijela sezone koji će krenuti 26. i 27. veljače dok je zadnje kolo predviđeno za subotu, 28. svibnja. Također je predviđeno da se tri kola (22., 27. i 30.) igraju srijedom (23. ožujka, 20. travnja i 4. svibnja.)

Bedem, Omladinac i Kutjevo i dalje će igrati nedjeljom dok će ostalih 15 klubova igrati subotom uključujući i požešku Slavoniju koja će svoje domaće utakmice igrati na igralištu NK Požega na Sportsko - rekreacijskom centru za razliku od jeseni kad su "Plavi s Orljave" "domaćinstva" odrađivali petkom u Velikoj, Pleternici i Kutjevu. 

 

Raspored utakmica Slavonije - proljetni dio :

18. kolo (subota, 26. 02.) : Slavonija - Bedem (Ivankovo)

19. kolo (subota, 05. 03.) : NAŠK (Našice) - Slavonija

20. kolo (subota, 12. 03.) : Slavonija - Graničar (Županja)

21. kolo (subota, 19. 03.) : Zrinski (Jurjevac) - Slavonija

22. kolo (srijeda, 23. 03.): Slavonija - Sloga (Nova Gradiška)

23. kolo (subota, 26. 03.) : Marsonia (Slavonski Brod) - Slavonija

24. kolo (subota, 02. 04.): Slavonija - Oriolik (Oriovac)

25. kolo (subota, 09. 04.) : Vukovar 1991 - Slavonija

26. kolo (subota, 16. 04.) : Slavonija - Darda

27. kolo (srijeda, 20. 04.) : Omladinac (Gornja Vrba) - Slavonija

28. kolo (subota, 23. 04.) : Slavonija - Belišće

29. kolo (subota, 30. 04.) : Slavonija - Slavonac (Bukovlje)

30. kolo (srijeda, 04. 05.) : Đakovo Croatia - Slavonija

31. kolo (subota, 07. 05.) : Slavija (Pleternica) - Slavonija

32. kolo (subota, 14. 05.) : Čepin - Slavonija

33. kolo (subota, 21. 05.) : Slavonija - Vuteks Sloga (Vukovar)

34. kolo (subota, 28. 05.) : Kutjevo - Slavonija 

Pročitano 238 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 02 Veljača 2022 12:00