Ponedjeljak, 03 Listopad 2022 09:34

Rukometaši Požege poraženi na gostovanju kod Maksimir Pastele u 3. kolu 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever

ZAGREB - Rukometaši Požege poraženi su na gostovanju kod Maksimir Pastele u Zagrebu u sklopu 3. kola 1. Hrvatske rukometne lige - Sjever rezultatom 35:34 (18:17).

U zadnju minutu Požežani su ušli sa vodstvom od 33:34 ali su dvadesetak sekundi prije kraja primili gol za izjednačenje. Na kraju su ostali i bez boda jer su nekoliko sekundi prije kraja izgubili loptu i dobili pogodak u posljednjoj sekundi susreta.

Ostatak utakmice je većinom bio u egalu i u 19. minuti Požega je imala vodstvo 11:12. Šest minuta poslije je 17:14 za domaće da bi se na odmor otišlo golom zaostatka. U drugi dio požeški rukometaši ulaze loše, u 38. minuti su gubili 23:20. Tada u igru ulazi Lovro Glasnović, podiže se igra u obrani, Ivan Cota povezao je nekoliko obrana što je rezultiralo preokretom za 23:25.

Tu prednost od jednog ili dva gola gosti su držali do posljednjih dvadesetak sekundi da bi na kraju ostali bez bodova.

Vilim Gotal je treću utakmicu zaredom bio najbolji strijelac Požege, a na ovoj utakmici je postigao 10 pogodaka. Šimun Banović odigrao je vrlo dobro i zabio 9 golova, dok se Ivan Janjić 6 puta upisao u strijelce.

RK Požega je trenutno na 9. mjestu sa 2 boda, a u 4. kolu, u subotu, 08. listopada s početkom u 18,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc dočekuje Nexe II (Našice).

Pročitano 435 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 03 Listopad 2022 09:53