Ponedjeljak, 30 Studeni 2015 01:00

Pobjeda ŽKK Plamen Požega u Koprivnici

KOPRIVNICA - Košarkašice Plamen Požega pobijedile su u subotu na gostovanju u Koprivnici istoimenog domaćina rezultatom 69:80 u 7. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige (skupina A).

Požeške košarkašice ponovno su loše otvorile utakmicu što im se već događalo na nekoliko prošlih utakmica u ovoj sezoni. Na otvaranju utakmice gubile su čak 24:6 ali su tada napravile seriju od 0:7 i kraj prve četvrtine završili s donekle prihvatljivih 24:13.

U nastavku utakmice Plamene su se razigrale, dobile drugu četvrtinu s deset poena razlike i na poluvremenu zaostatak svele na samo pola koša (38:37).

U trećoj četvrtini ekipa trenera Vladimira Englmana prelomila je utakmicu i otišla na 11 poena razlike, a tu prednost su Plamene rutinirano sačuvale u posljednjoj četvrtini koja je prošla u egalu (19:19).

Najbolje kod Požežanki bile su Ana Vojtulek sa 22 koša te Martina Lovrić sa 17 i Petra Lovrić sa 15 postignutih koševa. Dobro je odigrala i Lana Hrmić koja je dodala 14 poena.

U sljedećem, 8. kolu Plamene na svom parketu Sportske dvorane Tomislav Pirc igraju derbi protiv ŽKK Mursa (Osijek). Utakmica se igra u nedjelju, 06. prosinca s početkom u 20,00 sati.

Mursa je vodeća na ljestvici sa maksimalnih 12 bodova i svih 6 pobjeda dok Plamen Požega na drugom mjestu ima 11 bodova.

Mursa je u ovom kolu na svom terenu bila bolja od Podravca (Virje) rezultatom 76:64.

U ostalim susretima Radost (Čakovec) je dobila Vindi (Varaždin) 50:36 dok je Brod (Slavonski Brod) poražen od Folka Borovje (Zagreb) rezultatom 56:70.