Ponedjeljak, 11 Siječanj 2016 01:00

Košarkaši Požege pobjedom nad Rekord timom krenuli u drugi dio sezone

POŽEGA – Košarkaši Požege ostvarili su jučer važnu pobjedu protiv KK Rekord Tim (Oriovac) na svom parketu u 12. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige Istok.

U redove Požege vratio se njihov ponajbolji igrač iz prošle sezone Ante Ćališ koji se ozljedio još 08. travnja 2015. u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za A1 ligu protiv zagrebačke Hermes Analitice.

Ćališ je u prvoj utakmici nakon sedam mjeseci stanke postigao 13 koševa i pokazao da će biti veliko pojačanje u proljetnom dijelu prvenstva.

Najefikasniji domaći igrač bio je Krešimir Herceg sa 18 koševa, a dobro su odigrali i Martin Bušić koji je ubacio 13 poena te Karlo Grgurić koji je dodao 12 koševa.

Požega je loše otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine gubila osam koševa razlike (11:19), a na poluvremenu gosti su imali pet koševa prednosti (30:35). Susret se prelomio u trećoj četvrtini koju su požeški košarkaši dobili rezultatom 27:17 i došli do dva poena razlike koje su zadržali i u posljednjoj četvrtini koja je završila bez pobjednika rezultatom 17:17.

Požega je petom prvenstvenom pobjedom došla do 16 osvojenih bodova, ali je i dalje ostala na sedmom mjestu. Borovo je jučer u gostima uvjerljivo dobilo Vrijednosnice Osijek (Darda) rezultatom 50:75.

U utakmicama 12. kola koje su odigrane u subotu, 09. siječnja, Vukovar je dobio Županju rezultatom 92:70, Belišće je svladalo Vinkovce 87:65 dok je Strmac u svojoj dvorani u Novoj Gradišci izgubio 65:72 od Osječkog sokola. Slobodno je bilo Đakovo.

U sljedećem, 13. kolu Požega gostuje u Vinkovcima kod KK Vinkovci (16.01. 2016.). U ostalim susretima sastaju se Borovo - Belišće, Rekord tim - Vukovar, Županja - Strmac i Osječki sokol - Đakovo. Slobodne su Vrijednosnice Osijek.

KK POŽEGA – KK REKORD TIM 71:69 (11:19, 19:16, 24:17, 17:17)

POŽEGA - Krešimir Herceg 18, Ante Ćališ 13, Martin Bušić 13, Karlo Grgurić 12, Antun Štivičić 5, Luka Grgurić 5, Sven Abramović 3, Josip Ševkušić 2, Domagoj Jozić , Filip Kojanović , Dubravko Lukačević, Dario Rich

REKORD TIM - Dominik Šamija 25, Bruno Čelebija 22, Miroslav Jošić 6, Andro Matuško 6, Domagoj Brezić 6, Filip Grgić 2, Mihovil Kraljik 2, Igor Kovačević, Luka Barbir, Egon Primorac, Tomislav Matačić, Matej Duspara

Pročitano 2003 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 11 Siječanj 2016 09:20