Srijeda, 13 Siječanj 2016 01:00

Pobjeda ŽKK Plamen Požega II na gostovanju u Đakovu

ĐAKOVO - Košarkašice ŽKK Plamen Požega II ostvarile su pobjedu na gostovanju kod ŽKK "Sedam" rezultatom 48:55 u 3. kolu B1 Hrvatske košarkaške lige Istok. Prva četvrtina završila je bez pobjednika, rezultatom 16:16. Na poluvremenu su domaće igračice imale vodstvo od 4 poena prednosti.

Nakon izjednačene treće dionice utamice u kojoj su Plamene bile bolje za pola koša, u posljednjoj četvrtini odigrale su najbolje, dopustile Đakovčankama da postignu samo 6 koševa dok su one postigle 16 i tako osigurale pobjedu s kojom su se odvojile na vrhu ljestvice.

Plamene su prve na ljestvici sa maksimalanih 6 bodova. U 1. kolu su  u gostima svladale Vinkovce sa 42:110 dok su u 2. kolu deklasirale ŽKK Mursa II (Osijek) rezultatom 104:8.

U sklopu 3. kola odigrana je još jedna utakmica u kojoj je Brod na Savi (Slavonski Brod) u gostima dobio Vinkovce rezultatom 49:65 dok je susret Slavonac (Komletinci) - Županja odgođen. U ovom kolu slobodna je bila Mursa II (Osijek).

U 4. kolu Plamene na svom parketu dočekuju ŽKK Slavonac (Komletinci). Utakmica se igra u subotu, 16. siječnja s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

Narednog vikenda, utakmicama 10. kola nastavlja se i prvenstvo A2 Hrvatske košarkaške lige Skupine A u kojoj se natječe prva ekipa ŽKK Plamen Požega. Igračice trenera Vladimira Englmana, u nedjelju, 17. siječnja, gostuju u Zagrebu kod ŽKK Folka Borovje.

ŽKK SEDAM - ŽKK PLAMEN POŽEGA II 48:55 (16:16, 13:9, 13:14, 6:16)

SEDAM - Klobučar 6, Maričić, Barna, Horjan 15, Gal, Bešlić, Krajinović, Gusić, Grbeša 15, Rajić 2, Matić 10, Jakobović. Trener: Josip Radoš

PLAMEN POŽEGA II: Trnokop 13, Hrmić, Bašić 9, Soldo 15, Sakoman, Devčić, Pandža-Brnić 9, Berger 2. Trener: Vladimir Englman

Pročitano 2023 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 13 Siječanj 2016 13:15