Nedjelja, 17 Siječanj 2016 01:00

Pobjeda košarkaša Požege u Vinkovcima

VINKOVCI – Košarkaši Požege ostvarili su jučer pobjedu na gostovanju kod KK Vinkovci u sklopu 13. kola A2 Hrvatske košarkaške lige – Istok. Nakon prve četvrtine Požega je imala pola koša zaostatka, a nakon prvog dijela utakmice vodstvo od 4 koša.

U trećoj četvrtini domaći su opet došli u vodstvo i u posljednju četvrtinu ušli s vodstvom od 47:46. Požežani su na kraju utakmice odigrali najbolje i ostvarili pobjedu sa tri poena razlike.

Najefikasniji u momčadi trenera Daria Richa bio je Martin Bušić koji je ubacio 22 koša (uz 5 skokova). Iskusni Krešimir Herceg dodao je 19 poena uz 6 asistencija, a dobro su odigrali i Josip Ševkušić sa 12 i Karlo Grgurić sa 9 postignutih koševa.

Tako su se Požežani revanširali za poraz u 2. kolu kada su Vinkovčani u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc slavili rezultatom 74:86.

Požega je sedma na ljestvici sa 18 osvojenih bodova (6 pobjeda i 6 poraza).

U sljedećem, 14. kolu požeški košarkaši na svom parketu dočekuju Borovo od kojeg su prošle jeseni u gostima uvjerljivo poraženi u 3. kolu rezultatom 93:64. Utakmica se igra u subotu, 23. siječnja s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc.

U ostalim susretima 13. kola postignuti su sljedeći rezultati : Rekord tim (Oriovac) – Vukovar 93:66, Osječki sokol (Osijek) – Đakovo 79:91, Županja – Strmac (Nova Gradiška) 79:88 i Borovo– Belišće 76:61.

VINKOVCI - POŽEGA 69:72 (19:18, 8:13, 20:15, 22:26)

VINKOVCI - Dino Peraica 25, Jure Primorac 11, Stjepan Pezer 9, Alan Mesić 8, Ivan Vujeva 5, Mislav Škof 4, Marko Čorkalo 4, Domagoj Ćorić 3, Bruno Ćorić, Tomislav Popović

POŽEGA - Martin Bušić 22, Krešimir Herceg 19, Josip Ševkušić 12, Karlo Grgurić 9, Ante Ćališ 4, Antun Štivičić 2, Sven Abramović 2, Filip Kojanović 2, Luka Grgurić, Domagoj Jozić, Dubravko Lukačević, Dario Rich

Pročitano 2286 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 19 Siječanj 2016 11:14