Subota, 23 Siječanj 2016 01:00

Košarkaši Požege poraženi od Borova

POŽEGA - Košarkaši Požege poraženi su danas na svom parketu od Borova u 14. kolu A2 Hrvatske košarkaške lige Istok. Gosti su slavili s 15 pogodaka prednosti. Požežani su loše otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine gubili sa 20 poena razlike.

Do poluvremena su igrači trenera Daria Richa smanjili prednost na 6 poena (32:38). Treća četvrtina bila je izjednačena, a u posljednjoj su igrači Borova potvrdili uvjerljivu pobjedu.

Požeški košarkaši pružili su dobar otpor kvalitetnim gostima i pokazali da većim dijelom utakmice mogu igrati ravnopravno s vodećom ekipom lige. Kod domaćih najviše koševa postigao je ponovno Martin Bušić (25) dok je iskusni Krešimir Herceg ubacio 23 poena. Dobro je odigrao i mladi Sven Abramović koji je ubacio 10 poena.

Kod gostiju prvo ime susreta je svakako Mihael Bekavac koji je ubacio čak 35 poena i najzaslužniji je za pobjedu svoje ekipe.

U sljedećem, 15. kolu KK Požega gostuje u Dardi kod KK Vrijednosnice Osijek (30. 01.)

POŽEGA - BOROVO 68:83 (9:29, 23:9, 17:18, 19:27)

POŽEGA - Martin Bušić 25, Krešimir Herceg 23, Sven Abramović 10, Ante Ćališ 5, Antun Štivičić 5, M. Gorjanac, Luka Grgurić, Domagoj Jozić, Karlo Grgurić, Filip Kojanović, Dario Rich, Josip Ševkušić,

BOROVO - Mihael Bekavac 35, Aleksandar Kapović 14, Mario Rajšić 13, Mario Madžar 10, Dražen Pejić 6, Srđan Brocić 3, Tomislav Bobinac 2, Dalibor Đerić, Vesić, . Petrović, Nikolić

Pročitano 2512 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 25 Siječanj 2016 11:35