Ponedjeljak, 27 Rujan 2021 10:44

Košarkaši Požege pobijedili Đakovo u 1. kolu Kupa Krešimira Ćosića za regiju Istok

POŽEGAKošarkaši Požege jučer su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc svladali KK Đakovo u utakmici 1. kola Kupa Krešimira Ćosića za regiju Istok. Konačan rezultat bio je 74:71 (23:15,12:24, 22:11, 17:21).

Gosti su na poluvremenu imali vodstvo od 35:39 ali su igrači trenera Daria Richa odlično odigrali treću četvrtinu koju su dobili sa 11 razlike i prešli u vodstvo od 57:50 koje gosti u posljednjoj četvrtini nisu uspjeli dostići.

Braća Hofman povukli su Požegu do pobjede. Dino je postigao 15, a Henrik 13 koševa. Odlični su bili i Bruno Galić te Luka Plešić koji su ubacili svaki po 12 poena dok je Martin Bušić dodao 11 koševa.

Prije godinu dana, 22. 09. 2020. Požežani su na svom parketu u 1. kolu kupa poraženi od Đakova rezultatom  66:86. Bilo je to nakon sezone 2019./2020. u kojoj su Đakovčani bili prvaci 2. HKL - Istok, a bili su vodeći i nakon 5. kola u sezoni 2020./2021. kada je prekinuto prvenstvo. Ove godine su igrali i kvalifikacije za 1. ligu.

Požeški košarkaši su svoju utakmicu protiv Đakova trebali odigrati još u subotu, 18. rujna ali je taj susret odgođen na zamolbu gostiju. Posljednju službenu utakmicu Požežani su odigrali još 21. 11. 2020. na gostovanju kod Županje u sklopu 5. kola 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok.

Tako su požeški košarkaši nakon ponovno odigrali službeni susret nakon više od 10 mjeseci stanke uzrokovane prekidom natjecanja odlukama Stožera civilne zaštite.

U ostalim susretima 1. kola postignuti su ovi rezultati : KK Rekord Tim - KK Olimp Inspekt-ing 88:69, KK Borovo - KA Osijek 76:67 i KK Belišće - KK Županja 78:37, KK Vinkovci - KK Marsonia 84:70.

POŽEGA - ĐAKOVO 74:71 (23:15, 12:24, 22:11, 17:21)

Požega - Dino Hofman 15, Henrik Hofman 13, Luka Plešić 12, Bruno Galić 12, Martin Bušić 11, Domagoj Jozić 5, Fran Abramović 3, Marko Štivičić 2, Niko Pisker 0, Filip Zelenika 0, Frano Romić 0.

Đakovo - Matej Češkić 19, Marko Karlović 16, Filip Škrinjarić 12, Antun Hrkač 10, Neven Ćupić 6, Nikola Turalija 4, Marko Knez 0, Alen Lončarić 0, Marin Namjesnik 0.

Pročitano 899 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 29 Rujan 2021 10:41