Četvrtak, 04 Studeni 2021 10:22

Košarkašice Plamen Požege uvjerljivo pobijedile RMU Banovići u 6. kolu WABA lige

POŽEGA  - Košarkašice Plamen Požege jučer su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc uvjerljivo pobijedile RMU Banoviće (Bosna i Hercegovina) u 6. kolu WABA lige -skupina B. Rezultat je bio 101:53 (21:19, 32:12, 28:11, 20:11) za igračice trenera Vladimira Englmana.

Gošće su samo u prvoj četvrtini pružile jači otpor požeškim košarkašicama ali je već do poluvremena razlika bila 22 koša (53:31) da bi Plamene do kraja susreta otišle na velikih 48 poena prednosti. La Mama Kapinga postigla je 23 koša, Jelena Ivezić 22, Bhrea Chanel Griffin 17, Marija Kešeljević 16, a Megan Emily Will je dodala 11 poena.

Jučer je odigran još jedan susret 6. kola u kojem je Montana 2003 (Bugarska) rezultatom 81:63 bila bolja od Badela 1862 Skoplje (Sjeverna Makedonija). Posljednja utakmica ovog kola između Cinkarne Celje i Partizana 1953 je odgođena za 17. studenog.

Požeški klub trenutno ima 4 pobjede i 1 poraz u skupini B. U WABA ligi sada slijedi stanka do 24. 11. kada će Plamene gostovati u Beogradu kod Partizana 1953, a prije toga će u ponedjeljak, 15. studenog u Banovićima odigrati odgođeni susret 1. kola protiv RMU Banovići.

Već u subotu, 06. studenog, Plamene u 6. kolu Premijer ženske lige gostuju u Dubrovniku kod Raguse. Nakon toga u Požegu u 7. kolu (20 11.) dolazi Medveščak (Zagreb).