Četvrtak, 16 Prosinac 2021 05:00

Plamene poražene na gostovanju kod Montane 2003 (Bugarska) u 10. kolu WABA lige

MONTANA - Košarkašice Plamen Požega jučer su u bugarskoj Montani protiv tamošnjeg kluba Montana 2003 odigrale utakmicu 10. kola WABA lige - skupine B, a to je bilo i posljednje kolo prvog dijela natjecanja. Plamene su na ovom najudaljenijem i najtežem gostovanju poražene rezultatom 89:84 (23:24, 25:21, 18:21, 23:18) ali su odigrale odličnu utakmicu iako je trener Vladimir Englman na raspolaganju imao samo 8 igračica.

Požeške košarkašice dobile su prvu četvrtinu sa pola koša razlike da bi se na poluvrijeme otišlo sa tri koša prednosti za domaćina (48:45). Treću četvrtinu ponovno su dobile Plamene i to sa tri koša prednosti pa se u završnih 10 minuta ušlo sa rezultatom 66:66. Posljednju četvrtinu bolje su odigrale igračice Montane koje su na kraju slavile sa 5 razlike.

La Mama Kapinga ubacila je 28 koševa, Bhrea Chanel Griffin 24, Jelena Ivezić dodala je 15, a Marija Kešeljević 11 poena. Mlada Kristina Maričević postigla je 4 koša, a Laura Bašić 2. Kod Montane najbolja igračica bila je Hristina Ivanova koja je postigla 28 koševa, a dobro je odigrala i Mariah King koja je dodala 21 poen.

U ostalim susretima 10. kola RMU Banovići su uvjerljivo poraženi od Cinkarne Celje rezultatom 46:106 dok je Badel 1862 u Skoplju pobijedio Partizan 1953 rezultatom 58:46. Tako je makedonski klub  osigurao četvrto mjesto i plasan u Superligu odnosno doigravanje u kojem će sudjelovati prve četiri ekipe iz skupine A i B.

Plamen Požega je prvi dio sezone WABA lige završio na trećem mjestu skupine B sa 17 bodova (7 pobjeda, 3 poraza) koliko trenutno ima i Cinkarna Celje na 2. mjestu, ali slovenska ekipa ima još utakmicu manje protiv Partizana 1953 koju će se odigrati u Celju, u utorak, 21. prosinca u 18,00 sati.

Iz skupine A u doigravanje su se plasirali Budućnost Bemax (Podgorica), Orlovi (Banja Luka), Vojvodina 021 (Novi Sad) i Triglav (Kranj). U drugi krug prenose se rezultati iz međusobnih susreta prve četiri ekipe iz svake skupine, a u tom dijelu natjecanja požeški klub će s klubovima iz skupine A od 05. siječnja do 02. ožujka 2022. odigrati ukupno 8 utakmica, 4 u Požegi i 4 u gostima. Sezona završava Final-Fourom sa četiri najbolje plasirana kluba Superlige, a koji je planiran za 19. i 20. ožujka 2022.

Plamen Požega je na novoj ljestvici četvrti sa 9 bodova (3 pobjede, 3 poraza), a u 1. kolu Superlige gostuje u Banja Luci kod Orlova (05. 01. 2022.). Ostali parovi 1. kola su Budućnost Bemax  - Badel 1862, Vojvodina 021 - Montana 2003 i Triglav - Cinkarna Celje.

Požeške košarkašice već u nedjelju, 19. prosinca s početkom u 16,00 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc protiv ŽKK Trešnjevka 2009 (Zagreb) igraju prvenstveni susret 11. kola Premijer lige što je i posljednje kolo prvog dijela sezone u elitnom rangu hrvatske ženske košarke. Ova utakmica je i derbi kola jer su Plamene trenutno na 3. mjestu sa 18 bodova (8 pobjeda, 2 poraza) dok je zagrebački klub na 2. mjestu sa 19 bodova (9 pobjeda, 1 poraz).