Ponedjeljak, 25 Rujan 2023 19:40

Banjalučki Orlovi pobjedom nad Plamen Požegom osvojili 27. Međunarodni košarkaški turnir "Zlatna dolina"

POŽEGA - Jučerašnjim utakmicama zaključeno je 27. izdanje Međunarodnog košarkaškog turnira “Zlatna dolina”. Program posljednjeg dana otvoren je završnicom U-15 kategorije u kojoj su postignuti sljedeći rezultati:

ŽKK Lider – FSV 37-78

ŽKK Plamen Požega – ŽKK Lider 50-55

Naslov pobjednika turnira u ovoj kategoriji odnijela je ekipa FSV-a iz Rijeke, drugo mjesto pripalo je ekipi ŽKK Lider (Bosanska Gradiška), dok je treća bila Plamen Požega.

Nakon toga na red je došla i završnica glavnog dijela turnira u seniorskoj konkurenciji. U dvoboju za treće mjesto snage su odmjerili mađarski PINKK Pecsi i Jedinstvo iz Tuzle, a pobjedu je odnio bosanskohercegovački predstavnik koji je slavio rezultatom 66-62, te tako zauzeo treće mjesto na ovogodišnjem izdanju turnira – dok su titulu pobjednika turnira odnijeli banjalučki Orlovi koji su u finalu svladali Plamen Požegu rezultatom 79-74.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO :  WBC Pinkk Pecsi – ŽKK Jedinstvo 62:66

WBC Pinkk Pecsi - G Horvath, Zs Horvath 9, Simon 4, Zsilinszky 12 , Boda 9, Gluck, Asztalos 2, Borbas 24, Laoza 2

ŽKK Jedinstvo - Bečirović 8, Lindsay 33, Rašidagić, Muratović, Muratović A . 7 Halimić, 9 Jusić, 4 Ramić Livadić 5, Halilović

FINALE  : ŽKK Plamen Požega – ŽKK Orlovi 74:79

ŽKK Plamen Požega: Ivezić, Kujundžić 9, Lovery 14, Bašić, Uzelman 5, Vučković 23, Hrmić 8, Podrug 15, Benić, Berger, Miškulin

ŽKK Orlovi: J.Predojević, Damjanović , Mitrović, Pavlović 2, Lee 15, Đokić 8, Zorić 9, H, Predojević 21, Mužević 24, Šobot, Vulić, Guska

Najboljom igračicom turnira proglašena Hana Predojević iz ekipe Orlova, dok je najbolji strijelac bila Chelsea Lindsay iz Jedinstva. Požeške košarkašice sada se okreću obavezama u domaćem prvenstvu, gdje ih u prvom kolu Premijer ženske košarkaške lige Hrvatske očekuje dvoboj na domaćem parketu protiv zagrebačke Trešnjevke (SD “Tomislav Pirc”, nedjelja, 1. listopada. 2023, 16:00 sati). Ulaz u dvoranu je slobodan.

Pročitano 503 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 25 Rujan 2023 19:57