Ponedjeljak, 16 Listopad 2023 08:41

Košarkaši Požege poraženi od Borova u 1. kolu nove sezone 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege poraženi su jučer u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc od ekipe Borova rezultatom 75:79 u 1. kolu nove sezone 1. Hrvatske košarkaške lige - Istok. Požežani su dobro ušli u susret, dobili prve dvije četvrtine i na poluvrijeme otišli s predsnosti od 9 poena i vodstvom 36:27.

Drugi dio susreta bolje su odigrali gosti iz Vukovara koji su dobili treću četvrtinu s 8 poena razlike pa se u zadnjih 10 minuta ušlo s prednosti požeških košarkaša od pola koša. Gosti su na kraju ipak došli do pobjede od 4 koša razlike. Trener domaćih Dario Rich nije imao na raspolaganju najboljeg klupskog strijelca Dinu Hofmana i to je bio prevelik nedostatak za požeški klub da bi u ovom susretu došao do pobjede.

Kod Požege Dino Milevoj i Martin Bušić postigli su po 12 poena svaki, a dobro je odigrao i Luka Plešić koji je dodao 9 koševa. Kod Borova najbolji je bio Jovan Đuričić koji je ubacio 22 koša, a dobro su ga pratili Dino Ragač sa 16, te Aleksandar Vuković sa 14 i Mihajlo Ostojić sa 13 poena.

U 2. kolu KK Požega gostuje kod Broda u Slavonskom Brodu (21. 10.), a na svom parketu će ponovno igrati u 3. kolu kada će ugostiti Košarkašku akademiju Osijek (28. 10.).

Rezultati 1. kola  (14. i 15. 10. 2023.) : Županja - Vladislavci 106:53,  Požega - Borovo 75:79, Gardun - KA Osijek 73:63, ŠK Vrijednosnice Osijek - Vinkovci 87:63, Đakovo - Brod 103:74.

KK POŽEGA - KK BOROVO 75:79 (24:16, 12:11, 22:30, 17:22)

KK Požega - Dino Milevoj 12, Martin Bušić 12, Luka Plešić 9, Goran Benić 5, Filip Kojanović 4, Fran Abramović 2, Jura Milevoj 2, Marko Štivičić 2, Ivan Šain 0, Filip Zelenika 0, Domagoj Jozić 0.

KK Borovo - Jovan Đuričić 22, Dino Ragač 16, Aleksandar Vuković 14, Mihajlo Ostojić 13, Mihajlo Pantelić 7, Ivan Kukuljica 0, Dragan Vojnović 0, David Boban 0, 0, Bruno Tokić 0.

Pročitano 332 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 23 Listopad 2023 11:36