Ponedjeljak, 11 Prosinac 2023 09:07

Plamene u slavonskom derbiju 10. kola Premijer lige uvjerljivo pobijedile Brod na Savi (Slavonski Brod)

POŽEGA - U 10. kolu Premijer ženske košarkaške lige, košarkašice Plamen Požege na domaćem su parketu uvjerljivo svladale ŽKK Brod na Savi (Slavonski Brod) rezultatom 108:71 (25:11, 32:17, 28:16, 23:27), te tako stigle do sedme uzastopne prvenstvene pobjede.

Iako trener Vladimir Englman u ovom susretu na raspolaganju nije imao Emiliju Podrug, njezin izostanak nije predstavljao problem. Plamene su lakoćom opravdale ulogu apsolutnog favorita u slavonskom derbiju, vodivši od prve do posljednje minute dvoboja.

Pitanje pobjednika praktički je riješeno već u prvom poluvremenu. Nakon prvih deset minuta Plamene su imale +14 (25-11), da bi do odlaska na predah ta razlika narasla na ogromnih +29 (57-28). Nastavak susreta tako je u potpunosti bio lišen neke rezultatske neizvjesnosti, a prednost požeških košarkašica iz minute u minutu samo je rasla. Nakon 30 minuta igre igračice Vladimira Englmana imale su +41 (85-44), pa su u posljednjoj dionici utakmice malo spustile ritam.

Blago opuštanje u redovima domaćina iskoristile su Brođanke tek kako bi dobile posljednju četvrtinu (27-23), i tako ublažile poraz na konačnih -37. Susret je obilježila Jelena Ivezić koja je okupljenim gledaljima u dvorani Tomislav Pirc pružila još jednu maestralnu predstavu.

U novom uvjerljivom slavlju Plamenih sudjelovala s triple-double učinkom. Za nešto manje od 29 minuta koliko je provela u igri, postigla je 21 koš, uz 12 skokova i 11 asistencija te tako još jednom bila prvo ime u domaćim redovima. Pored Ivezić još je pet igračica postiglo dvoznamenkasti broj koševa – Lea Miletić i Kira Lowery ubacile su po 18, Kristina Uzelman 15, Lara Benić 14, Martina Kujundžić 10.

U listu strijelaca upisale su se također i Nevena Vučković s 9 te Laura Bašić s 3 postignuta koša. Kod gošći vrijedi istaknuti Amerikanku Shaniyu Jones koja je odigrala fantastičnu utakmicu postigavši nevjerojatnih 38 koševa, i Lorenu Fonović koja je susret završila s 18 postignutih koševa.

Ovom pobjedom požeški klub je zadržao vodeće mjesto na prvenstvenoj ljesvici s omjerom 9-1, ispred Medveščaka, Raguse i Trešnjevke koji su na omjeru od osam pobjeda i dva poraza.

Pred požeškim košarkašicama novi je izazov već ove srijede, 13. prosinca kada će u sklopu 9. kola WABA lige na domaćem terenu dočekati banjalučke Orlove. Taj susret se igra u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc s početkom u 18.00 sati.

Nakon toga će Plamene u posljednjem kolu prvog dijela sezone gostovati kod Šibenika (subota, 16. prosinca). Nastavak sezone predviđen je za 06. 01. 2024. kada će požeške košarkašice u sklopu 12. kola gostovati kod Trešnjevke 2009 u Zagrebu.

Pročitano 218 puta Poslijednja izmjena dana Utorak, 12 Prosinac 2023 14:37