Utorak, 12 Prosinac 2023 07:25

Košarkaši Požege poraženi od ekipe ŠK Vrijednosnice Osijek u 10. kolu 2. Hrvatske košarkaške lige - Istok

POŽEGA - Košarkaši Požege su u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc poraženi od ekipe ŠK Vrijednosnice Osijek rezultatom 62:75. Gosti su bolje ušli u susret i nakon prve četvrtine imali vodstvo od 12 poena (13:25). Nakon toga su domaći igrači bolje odigrali drugu četvrtinu koju su dobili sa pola koša (15:14) pa su na poluvrijeme gosti otišli s prednosti od 11 koševa (28:39).

U nastavku utakmice Vrijednosnice Osijek su održavale tu prednost i na kraju došle do pobjede od 13 poena razlike. Kod Požege najbolji pojedinac bio je mladi Jura Milevoj koji je ubacio 17 poena dok je kod gostiju najefikasniji bio Nikola Martinović sa 26 koševa. Već u 3. minuti Požega je ostala bez ponajboljeg igrača Dine Hofmana koji je ozlijedio koljeno.

Požežani su trenutno na 9. mjestu sa 11 bodova (2 pobjede, 7 poraza), a u narednom, 11. kolu u petak, 15. prosinca s početkom u 17,45 sati u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc ekipa trenera Daria Richa će ugostiiti igrače KK Vinkovci koji su  na 7. mjestu sa 14 bodova (5 pobjeda, 4 poraza). Ta utakmica se trebala igrati narednog vikenda u Vinkovcima ali su klubovi dogovorno zamijenili domaćinstvo tog susreta koji je i posljjednji u prvom dijelu sezone.

Prvenstvo drugoligaškog istoka nastavit će se 13. siječnja 2024. utakmicama redovnog 14. kola, a košarkaši Požege će tada gostovati kod ekipe KK Borovo.

KK POŽEGA - ŠK VRIJEDNOSNICE OSIJEK 62:75 (13.25, 15:14, 23:19, 11:17)

KK Požega - Jura Milevoj 17, Tin Grujić 11, Goran Benić 9, Luka Plešić 9, Marko Štivičić 6, Dino Milevoj 3, Dino Hofman 3, Egon Fritzenschaft 2, Fran Abramović 2, Domagoj Jozić 0, Luka Fuček 0, Tin Švajda 0.

ŠK Vrijednosnice Osijek -  Nikola Martinović 26, Gabrijel Flanjak 17, Riko Štebih 8, Mata Vidaković 7, Luka Šipka 7, Ernest Tomić 6, Filip Stojčić 4, Fran Marjanović 0, Ivan Oreč 0, Frano Pranjić 0, Jakov Matuzović 0, Lovro Mihić 0.

Pročitano 310 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 13 Prosinac 2023 13:32