Ponedjeljak, 25 Ožujak 2024 09:27

Košarkašice Plamen Požege u 19. kolu Premijer lige poražene na gostovanju kod Košarkaške akademije Žane Lelas

SPLIT - Košarkašice Plamen Požege poražene su jučer u Splitu od Košarkaške akademije Žane Lelas rezultatom 60:55 u susretu 19. kola Premijer košarkaške lige. Utakmica je igrana ui maloj dvorani Sportskog centra Gripe.

Bilo je to jedno od najslabijih napadačkih izdanja Plamenih u ovoj sezoni te je očito da je naporna završnica Kupa ostavila traga na igračicama Vladimira Englmana koje sve do posljednje četvrtine nisu uspjele pronaći pravi ritam u napadu. Na poluvremenu su domače košarkašice imale vodstvo od 5 poena (30:25) koje su i sačuvale u nastavku susreta.

Kod KAŽL-a fantastičnu utakmicu odigrala jje Amerikanka Dynnah Buckner, koja je s 26 postignutih koševa odvela Splićanke do pobjede. Kod Plamen Požege najbolja je bila kapetanica Jelena Ivezić sa 17 koševa.

U narednom, 20. kolu požeški klub će ugostiti ŽKK Zagreb (06. 04.). Nakon toga Plamene će gostovati u Slavonskom Brodu kod Broda na Savi (13. 04.). U posljednjem, 22. kolu u Požegu dolazi Šibenik (20. 04.).

KAŽL - PLAMEN POŽEGA  60 : 55 ( 14:10, 16:15, 9:11, 21:19 )

KAŽL - Božan 10, Rimarčuk 3, Pirjak 7, Pavić 2, Barać 4, Dominović, Turčinov, Sokanović, Bilić 0, Pogorelić, Buckner 26, Langhi 8.

PLAMEN POŽEGA -  Ivezić 17, Lowery 6, Bašić, Kešeljević 9, Uzelman, Vučković 4, Zorić 5, Benić, Berger, Miletić 8, Podrug 6.

Foto : Košarkaška akademija Žana Lelas

Pročitano 191 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 25 Ožujak 2024 12:53