Ponedjeljak, 25 Siječanj 2016 01:00

Bonita ostvarila prvu pobjedu, Plamen osvojio bod, a Javni prijevoz Legac poražen u 6. kolu 2. ŽMNL

POŽEGA/PLETERNICA – Požeška Bonita u 6. kolu uspjela je doći do prve prvenstvene pobjede u ovoj sezoni 2. Županijske malonogometne lige. Igrači Bonite s uvjerljivih 7:1 svladali su Zarilac. Do 33. minute rezultat je bio 1:1, a tada je u posljednjih 7. minuta Bonita postigla čak 6 pogodaka i došla do uvjerljive pobjede. Pogotke su postigli Petar Petrović (2), Tomislav Hel, Dominik Mitrović, Alen Marić, Dominik Soldo i Ante Paulić. Jedini strijelac za Zarilac bio je Davor Ergović.

Skenderovci su dobili Javni prijevoz Legac rezultatom 2:1. U 11. minuti Mateo Janjić doveo je Skenderovce u vodstvo. Izjednačio je Ivan Vitenberg u 14. minuti. Pogodak za pobjedu Skenderovaca pet minuta prije kraja postigao je Nikola Đak jakim i prezicnim udarcem sa petnaestak metara.

Plamen i Internacional odigrali su neodlučeno, 2:2. Poveli su Kutjevčani pogotkom Luke Kordića u 16. minuti. Na 0:2 povisio je Krešimir Kliček u 18. minuti. U 23. minuti na 1:2 smanjio je Bruno Golić, a konačnih 2:2 postavio je Josip Šipura u 26. minuti. Na vratima požeškog kluba debitirao je iskusni vratar Mijo Jozić koji se istakao odličnim obranama tijekom cijelog susreta, a u posljednjoj minuti obranio je stopostotnu priliku igračima Internacionala i osigurao bod svojoj momčadi.

Prije toga igrač Internacionala Saša Brblić napravio je fair play potez koji se posebno istakao u ovoj sezoni. Brblić je uzeo jednu čistu loptu i krenuo sam prema golu Plamena. Igrači Plamena su tražili prekršaj, a njihov suigrač Josip Šipura je ostao ležati na parketu. Nakon toga je Brblić izbacio loptu u aut i nije iskoristio prednost koju je imao.

Igrači Malonogometnog kluba Birtijca (Šumanovci) iako su bili slobodni u 6. kolu uspjeli su osigurati naslov prvaka u 2. Županijskoj Malonogometnoj ligi i plasman u 1. ŽMNL. U posljednjem kolu Birtijca može i izgubiti od posljednje plasiranog Zarilca jer ima jednak broj bodova kao i drugoplasirani Skenderovci koji su slobodni u 7. kolu. Birtijca ima bolji međusobni omjer sa Skenderovcima i prednost u slučaju istog broja bodova.

Brestovac je istupio iz Lige nakon 5. kola pa se temeljem Propozicija 2. ŽMNL svi njihovi ostvareni rezultati brišu a naredne utakmice neće se registrirati rezultatom 3:0 za protivnike.

7. Zarilac 5 0 0 5 21:41 0

Raspored utakmica 7. kola : nedjelja, 31. 01. 2016. (Pleternica, SD OŠ Fra Kaje Adžića) :